Maraton Warszawski zbliża się wielkimi krokami

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 18:30
Już w najbliższą niedzielę, 26 września, odbędzie się 43. Maraton Warszawski, jedna z najbardziej prestiżowych tego typu imprez w Polsce. A to niejedyne zaplanowane na ten weekend wydarzenie biegowe.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Pavel1964

Przez wiele lat w Warszawie wiosną odbywał się półmaraton, a jesienią maraton. Tym razem obie te imprezy będą ze sobą połączone. – W zeszłym roku wiosnę nam odcięło, że się tak wyrażę, więc ten półmaraton przekładany od zeszłego roku postanowiliśmy połączyć z maratonem, bo bałem się, że gdybyśmy go chcieli zrobić później, to znowu byśmy nie mogli. Więc mamy taką wyjątkową, łączoną edycję – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski".


Posłuchaj
04:17 PR3 2021_09_23-17-25-56.mp3 Zapowiedź Maratonu Warszawskiego (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

Oprócz wspomnianych biegów długodystansowych tego samego dnia odbędzie się również bieg na 5 kilometrów oraz sztafeta. Łącznie organizatorzy spodziewają się około 12 tysięcy uczestników. Zawodom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, m.in. występy zespołów muzycznych. Wciąż są jeszcze dostępne pakiety startowe na wszystkie zaplanowane biegi, można je zdobyć za pośrednictwem strony maratonwarszawski.com.

W nadchodzący weekend odbędzie się też druga finałowa runda klubowych mistrzostw Polski w biegu na orientację. Będzie to zakończenie oficjalnego sezonu zmagań w tej dyscyplinie, ale jesienią w wielu miastach organizowane będą imprezy popularyzujące ten sport, dostępne dla wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w jak najszybszym przemieszczaniu się z mapą w terenie. – Mimo że dzień coraz krótszy i robi się coraz chłodniej, to przecież miłośników biegania zrażać to w żaden sposób nie powinno. Do zobaczenia w lesie! – mówi Igor Błachut, dziennikarz sportowy i ekspert w dziedzinie biegów na orientację.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 23.09.2021
Godzina emisji: 17.25

kc

 

 

 

Czytaj także

Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:16
– Aby wystartować w naszym koronnym dystansie, czyli na dystansie 150 km z Krynicy Zdrój do Komańczy należy mieć na swoim koncie minimum 6 punktów kwalifikacyjnych ITRA (…). Jest to trasa wymagająca, bieg odbywa się w październiku, zdarzały się przymrozki, bardzo często pada deszcz – opowiada Gabriela Gajdzińska, organizatorka biegu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Treningi jesienne. Jak zmienić dietę?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 17:19
– Na pewno zwiększyłabym ilość witaminy C i niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 jedno i wielonienasyconych. Jeśli biegacz lubi tłuste ryby: łososia, makrelę, śledzia, szprotki, śmiało, niech się zajada – radzi dietetyczka Sylwia Maksym.
rozwiń zwiń