Pod choinkę dla biegaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 12:43
Co każdy biegacz chciałby otrzymać pod choinkę? Podpowiadają Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski.
Audio


- Jeśli chodzi o buty biegowe, każdy powinien sobie sam dobrać, przymierzyć, także nie polecamy robić obuwniczej niespodzianki – powiedział Paweł Januszewski.


Dobrym pomysłem na bożonarodzeniowy prezent są zegarki. – Zdecydowanie polecamy markowe zegarki, są to urządzenia na deszcz, na mróz, bardzo praktyczne i potrzebne rzeczy – wyjaśnili eksperci Trójki.


Może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale dobrym prezentem dla biegaczy są także książki. Jako, że pogoda nie zachęca do treningów, zima to czas na regenerację i zasłużony odpoczynek. – Możemy polecić dwie pozycje: "Urodzeni biegacze" Christophera Macdougalla i "Trening z pulsometrem" Joe Friela – zachęcali Januszewski i Łoniewski.


Biegaczom przyda się także "nerka", czyli pas biodrowy z kieszenią na niezbędne drobiazgi oraz czołówka dla biegających wieczorem.


Paweł Januszewski nie polecał prezentu z odżywek dla biegaczy. Dobór tych środków powinien być poprzedzony badaniami i skonsultowany z lekarzem.


Listę jedenastu sprawdzonych prezentów można znaleźć na stronie naszego partnera bieganie.pl.


Zapraszamy już także na następny program, w którym opowiemy o niezbędnych badaniach na koniec sezonu.

 

Aby wysłuchać całej audycji "Przez łąki, przez pola, pędzi Mikołaj ..." wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

 

(asz)

Czytaj także

Przez łąki, przez pola, pędzi Mikołaj ...

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 15:22
Już w najbliższą niedzielę (5 grudnia) zapraszamy wszystkich biegaczy i kibiców biegania do Torunia, gdzie odbędzie się VIII Półmaraton św. Mikołajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto Ty jesteś?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 16:54
Mimo ogromnej popularności tego świętego, niewiele osób potrafi odpowiedzieć na pytanie kim dokładnie był ów Mikołaj Cudotwórca, biskup z Myry.
rozwiń zwiń