UltraMataron Bieszczadzki. "Każdy dystans może być ekstremalny"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 17:24
– Może dla niektórych ultraMaraton Bieszczadzki jest ekstremalny, ale tak naprawdę to, czy jest dystans 90 kilometrów czy 52, 26 czy 14, bo takie dystanse tutaj mamy, to dla tych, którzy przygotowywali się po to, żeby się ścigać, to jest to ekstremalne ściganie, ale tak samo jest z tymi, którzy przygotowywali się i ścigali się na 400 metrów – podkreśla Mirosław Bieniecki, dyrektor Bieszczadzkiego ultraMaratonu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: TuiPhotoEngineer/Shutterstock

shutterstock bieg błoto 1200.jpg
Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

– Dla większości ludzi jest to po prostu turystyka biegowa, zabawa w przecudnych Bieszczadach, zwiedzanie tutejszych lasów, oglądanie połonin i łąk i przyglądanie się temu, co natura wykombinowała w tym miejscu na świecie, a jest ono przecudne, szczególnie teraz, kiedy jest okryte jesiennymi barwami – przekonuje gość audycji "Biegam, bo lubię". 


Posłuchaj
03:52 2021_10_07 17_23_58_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 UltraMaraton Bieszczadzki, dlaczego warto w nim wziąć udział? (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

Jak zaznaczył, wyjątkowości tego biegu tworzą jednak nie tylko piękne krajobrazy.  – Atmosfera, którą kreują ludzie, którzy przyjeżdżają, żeby ścigać się z pasją po tych górach. Atmosfera, którą tworzą wolontariusze, przygotowujący oprawę dla tych, którzy się ścigają, to jest coś fantastycznego. To są chyba największe atuty tej imprezy – podkreśla rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego. Do uczestnictwa w imprezie zachęcał całe rodziny. Dla dzieci biegaczy będę przygotowane specjalne atrakcje, w tym także możliwość ścigania się z rówieśnikami. – Biegi dla dzieci to coś nie mniej ekstremalnego niż ultramaraton, a na pewno jest w tym olbrzymia radość i zabawa dla wszystkich – opowiada dyrektor imprezy. 

Na biegi odbywające się w ramach IX ultraMatatonu Bieszczadzkiego, który odbędzie się w dniach 8-9 października,  można się do późnych godzin wieczornych w piątek.  

Film z VIII Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego/Fundacja Bieg Rzeźnika

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość:  Mirosław Bieniecki (dyrektor Bieszczadzkiego ultraMaratonu)
Data emisji: 07.10.2021
Godzina emisji: 17.24

gs

Czytaj także

Czy biegacze mogą czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 17:40
Ruszyła nietypowa ankieta dla wszystkich biegaczy. Jeden z magazynów postanowił zebrać odpowiedzi tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. I zapytał: czy biegacze w Polsce mogą czuć się bezpiecznie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Treningi jesienne. Jak zmienić dietę?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 17:19
– Na pewno zwiększyłabym ilość witaminy C i niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 jedno i wielonienasyconych. Jeśli biegacz lubi tłuste ryby: łososia, makrelę, śledzia, szprotki, śmiało, niech się zajada – radzi dietetyczka Sylwia Maksym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening motoryczny: czym jest i komu służy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 17:30
Czym jest trening motoryczny? Dlaczego właściwie wszyscy biegacze powinni do treningu włączyć jego elementy? Tym bardzo ważnym kwestiom była poświęcona dzisiejsza audycja „Biegam, bo lubię”.
rozwiń zwiń