Wings For Life wraca do Poznania

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:30
Do Poznania powraca wielki bieg "Winds For Life". Zebrane podczas imprezy pieniądze, również te z pakietów startowych, co roku przeznaczane są na badania nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.
Wing For Life po dwuletniej przerwie powraca na ulice całego świata.
"Wing For Life" po dwuletniej przerwie powraca na ulice całego świata.Foto: Pavel1964/Shutterstock

– Uczestników wydarzenia będzie gonić samochód. Za jego kierownicą zasiądzie Adam Małysz. W akcji zobaczymy także Kubę Przygońskiego.

Posłuchaj
02:48 2021_11_18 14_17_59_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 "Wings For Life" wraca do Poznania (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

– Meta nas goni, więc nigdy nie wiemy, ile przebiegniemy. 8 maja o tej samej godzinie we wszystkich krajach na świcie rozpocznie się bieg. To rywalizacja międzynarodowa. Sam lubię biegać, wiec również będę startował. Jestem ciekawy, jak mi pójdzie – mówił. 

– Wreszcie wracamy do biegów w realu. Będziemy biegli w Poznaniu, w grupie, niesieni przez tłum i rywali. To bardzo mobilizuje. Ci, którzy nie będą mogli przyjechać, mogą wziąć udział w biegu z pomocą aplikacji – dodał. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 18.11.2021
Godzina emisji: 14.48

Czytaj także

Antidotum na jesienną chandrę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:30
Bieganie powoduje, że wzrasta poziom endorfin, dzięki czemu łatwiej znosi się jesienne smutki. Ale każdemu biegaczowi potrzebne jest także urozmaicenie podczas treningów. Warto wiec do nich włączyć inne dyscypliny, np. rajdy przygodowe, czyli poza bieganiem także rower i kajak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jeść po bieganiu? Dietetyk podpowiada

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 14:30
Dlaczego posiłek po bieganiu jest koniecznością? Bo tak naprawdę to regeneracja powoduje, że wzrasta poziom sportowy biegacza. Oczywiście, ważne jest to, co się dzieje na treningu, ile człowiek z siebie daje, jednak kluczowe znaczenie ma odpowiednia regeneracja. Chodzi o to, że organizm musi uzupełnić stracone elementy, a posiłek ich dostarcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Regeneracja po treningu – radzi specjalista

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 14:30
– W jaki sposób szybko dojść do siebie po treningu? – to pytanie zadaje sobie wielu biegaczy. Bo jeśli mamy np. przed południem ważne spotkanie biznesowe, to wyjściem jest rezygnacja z porannego treningu. A może jednak jest jakiś inny sposób pozwalający mimo wszystko pobiegać?
rozwiń zwiń