Biegająca Wiązowna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 10:00
Są takie miejsca w Polsce, które bieganiem wprost żyją. Do tej grupy należy podwarszawska Wiązowna, organizator corocznego półmaratonu.
Audio


- Niedaleko Warszawy leży mała urokliwa miejscowość, o której słyszałem już od dłuższego czasu. Niezwykła atmosfera wydarzenia sportowego ściąga do małej Wiązowny w okresie zimowym około dwóch tysięcy ludzi – mówi Paweł Januszewski.

To jest wypadkowa wspólnej pracy wielu osób. My jesteśmy miejscowością gminną, dwa tysiące mieszkańców, ale biorą tutaj udział w przygotowaniach wszyscy. Cieszymy się, że nasza impreza wchodzi już do grona wielkich wydarzeń sportowych w Polsce – tłumaczy Janusz Budny, dyrektor Półmaratonu Wiązowskiego.

Budny przyznaje, że sam obserwuje wzrost popularności biegania wśród mieszkańców miejscowości. - Jak ja zaczynałem to startowało pięciu, sześciu zawodników z gminy, teraz osiągnęliśmy wynik ponad stu zawodników w półmaratonie, a około czterystu dzieci startuje w przeznaczonym dla nich konkursie Biegu Krasnali – mówi.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

(dmc)

Czytaj także

Zapraszamy do wspólnego biegania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2010 16:38
Trójka promuje aktywny tryb życia. „Biegam, bo lubię” to nasza akcja poświęcona bieganiu. Dziennikarze Trójki i słuchacze trenują i biegają wspólnie.
rozwiń zwiń