Sprawdź swoją wytrzymałość

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 14:55
Biegaczom amatorom, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości, jeszcze przez najbliższym Biegiem Konstytucji 3 Maja, test badający wytrzymałość rekomenduje dr Jakub Adamczyk z AWF w Warszawie.
Audio

W ramach akcji "Biegam, bo lubię", zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnym teście wytrzymałości – Teście Coopera. Wprawdzie wymyślono go specjalnie na potrzeby amerykańskiej armii, ale dr Jakub Adamczyk zapewnia, że jest to badanie dla każdego, kto lubi wysiłek fizyczny i chce zmierzyć się sam ze sobą. 

– Zadaniem tego testu było sprawdzenie poziomu wytrenowania żołnierzy. Ale zaadoptowali go do swoich potrzeb ludzie, którzy chcieli sprawdzić swoją wydolność.  Ani wiek ani poziom wytrenowania, ani płeć nie mają znaczenia. To test dla osób amatorsko uprawiających sport – zachęca dr Jakub Adamczyk.

Oczywiście szachista też może dzięki niemu określić swój poziom wysiłku, chociaż to badanie wymyślono dla bardziej forsownych dyscyplin sportu. 

Test Coopera można wykonywać dwa lub trzy razy do roku. Badanie polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w czasie dwunastu minut. Potem wynik jest porównywany ze specjalną tabelą i wiemy już jak duży wysiłek jesteśmy w stanie wykonać. 

– W najbliższą sobotę o 09.30 na 16 stadionach w Polsce, będzie można poddać się Testowi Coopera. Oprócz sprawdzenia swoich możliwości, każdy uczestnik dostanie specjalny pamiątkowy dyplom. I jest to propozycja tak dla sportowców amatorów jak i tych, którzy chcą jedynie im pokibicować – do czego wszystkich trójkowiczów zachęca Paweł Januszewski.

Wszystkie informacje o tym, gdzie odbędą się treningi można znaleźć na portalu bieganie.pl.

Zapraszamy też na dwie kolejne imprezy sportowe pod patronatem Trójki: Silesia Marathon, który odbędzie się 3 maja, start w Chorzowie. Wszystkie szczegóły na stronie imprezy oraz XXI Bieg Konstytucji 3 Maja, w Warszawie.

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

(mk)

Czytaj także

RUSZ KUPER, czyli warszawski test Coopera

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 12:49
Już w najbliższy weekend, 16-17 października, w 10 obiektach sportowych stolicy można sprawdzić swoją kondycję!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź swoją formę!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 15:18
Za pomocą testu Coopera, możemy w prosty sposób określić określić formę, w jakiej jesteśmy.
rozwiń zwiń