X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biegaj i ... maszeruj!

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 15:25
Metoda Gallowaya łączy w sobie elementy biegu i marszu, metoda bardzo przyjazna szczególnie dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.
Audio
Biegaj i ... maszeruj
Foto: mat. prasowe

Piotr Suchenia, biegacz, przyznaje, że  bieganie dla niektórych jest bardzo ciężką dyscypliną. - Kojarzy się ze szkołą, zmęczeniem, ogromnym wysiłkiem fizycznym. Wielu ludzi po prostu nie chce biegać - mówi. Dla nich zaleca właśnie metodę Gallowayaa. Jest to metoda mało inwazyjna, mało obciążająca stawy i przyjazna, bo nie męczymy się tak bardzo.

Krzysztof Łoniewski poleca ją osobom, które nigdy lub od bardzo dawna nie biegały. - Po 8 tygodniach treningu tą metodą przebiegną Państwo bez specjalnych wyrzeczeń dobre 5 kilometrów - zapewnił dziennikarz Trójki.

/

W księgarniach jest książka pod patronatem Trójki opisująca tę metodę "Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!". Od swojego pierwszego wydania w 1984 roku książka sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy i jest znana wśród biegaczy jako najlepsza kiedykolwiek opublikowana praca na temat sztuki i nauki biegania.

Już w ten piątek 9 września, rozpocznie się II Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, czyli jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce. Trójka ma nad nim patronat. Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie Państwo tu.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20.

(pg)