Biegaj i ... maszeruj!

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 15:25
Metoda Gallowaya łączy w sobie elementy biegu i marszu, metoda bardzo przyjazna szczególnie dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.
Audio
Biegaj i ... maszeruj
Foto: mat. prasowe

Piotr Suchenia, biegacz, przyznaje, że  bieganie dla niektórych jest bardzo ciężką dyscypliną. - Kojarzy się ze szkołą, zmęczeniem, ogromnym wysiłkiem fizycznym. Wielu ludzi po prostu nie chce biegać - mówi. Dla nich zaleca właśnie metodę Gallowayaa. Jest to metoda mało inwazyjna, mało obciążająca stawy i przyjazna, bo nie męczymy się tak bardzo.

Krzysztof Łoniewski poleca ją osobom, które nigdy lub od bardzo dawna nie biegały. - Po 8 tygodniach treningu tą metodą przebiegną Państwo bez specjalnych wyrzeczeń dobre 5 kilometrów - zapewnił dziennikarz Trójki.

/

W księgarniach jest książka pod patronatem Trójki opisująca tę metodę "Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!". Od swojego pierwszego wydania w 1984 roku książka sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy i jest znana wśród biegaczy jako najlepsza kiedykolwiek opublikowana praca na temat sztuki i nauki biegania.

Już w ten piątek 9 września, rozpocznie się II Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, czyli jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce. Trójka ma nad nim patronat. Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie Państwo tu.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20.

(pg)