Nie chcę spacerować, chcę biegać!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 15:11
Bieganie to stały element treningu właściwie każdego zawodowego sportowca. Nie wszyscy, tak jak kiedyś Iwona Guzowska, lubią tę dyscyplinę. Teraz wszystko się zmieniło.
Audio
Iwona Guzowska
Iwona Guzowska Foto: PAP-/Tomasz Gzell

Nasi biegowi instruktorzy zawitali na imprezie Gdańsk Biega, której uczestnicy mierzą się ze sobą na dwóch, dość krótkich dystansach – 3 km i 6 km. Nikt tam nie mierzy czasów, więc nie ma także zwycięzców. Chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę, w której może wziąć udział każdy. W tym roku pobiegło 2,5 tys. osób!

Forma imprezy zachwyciła także byłą pięściarkę Iwonę Guzowską. – Kiedyś, gdy byłam  na mistrzostwach Europy w Helsinkach, byłam taka zazdrosna o to, że tam ludzie, nawet starsi, w każdym wieku, nie ważne, czy listopad czy grudzień, biegają. I tak sobie marzyłam, aby u nas też tak było. I jest! – opowiada Iwona Guzowska.

Była sportsmenka kiedyś nienawidziła biegania, ale był to nieodzowny element jej treningów. Bez tego nie wytrwałaby 10-rundowej walki o mistrzostwo świata. Po pewnym czasie jednak pokochała ten sport. – Dziś ciężko iść ze mną na spacer, bo ja od razu chcę biegać!Wybierz pliki

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak biegać zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 08:47
Książka Anny Przybylskiej i Andrzeja Peszka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem oraz dla tych, którzy już biegają i chcą uniknąć kontuzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wybiegaj bez stanika

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 12:17
- Tak samo, jak dobieramy codzienną bieliznę, tak do biegania powinnyśmy mieć dobrze dobrany biustonosz sportowy - podkreśla Adrianna Jaroszewska, specjalistka od odzieży biegowej.
rozwiń zwiń