X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Louis Zamperini, bohater dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 13:42
W specjalnym wydaniu audycji "Biegam, bo lubię" przypomnieliśmy postać niezwykłego biegacza. W listopadzie ukazała się jego biografia.
Audio
Fragment okładki książki Laury Hillenbrand Niezłomny
Fragment okładki książki Laury Hillenbrand "Niezłomny" Foto: fot. mat. prasowe

- Zamperini był człowiekiem niezłomny, jego charakter ukształtowało bieganie - zaczął Krzysztof Łoniewski

Zadziorny w dzieciństwie został wciągnięty do drużyny biegowej przez starszego brata. - Pete trenował brata w nowatorski, jak na tamte czasy, sposób stosując podbiegi jako jeden z elementów treningu - wyjaśnił Paweł Januszewski.

Zafascynowany historią Zamperiniego Włodzimierz Szaranowcz podkreślił, że książka "Niezłomny" pokazuje ile człowiek może przetrwać nie dając złamać swej godności.

- Okres niewoli japońskiej, w jakiej znalazł się Zamperini w czasie II Wojny Światowej to okres znoszenia nienawiści, upokorzeń, braku człowieczeństwa. To pytania, na które w książce Laury Hillenbrand można znaleźć odpowiedzi - mówił w audycji "Biegam, bo lubię".

Januszewski przypomniał, że historii ludzi ukształtowanych przez sport jest wiele. Nie o wszystkich możemy przeczytać w książkach, tym bardziej polecamy biografię Louisa Zamperiniego, który dziś ma 94 lata, a mając ponad 70 nauczył się jeździć na deskorolce.

"Niezłomny", Laura Hillenbrand, Wyd. Znak, w Polsce: 10 listopada 2011.