Sprawdź swoją formę! Przyjdź na Test Coopera

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 12:10
Już w tę sobotę, 31 marca, zapraszamy wszystkich chętnych na test, który pozwoli określić poziom wytrenowania i kondycji.
Audio
Sprawdź swoją formę Przyjdź na Test Coopera
Foto: źr. www.biegambolubie.org.pl

- Kenneth Cooper to doktor amerykański, który w 1968 roku wymyślił test dla sportowców wyczynowych, lekkoatletów i amatorów. Początkowo był on wykorzystywany jako test dla armii, a dziś za jego pomocą określamy poziom wysiłku i formę biegaczy - wyjaśnił trener Robert Kędziora.

Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, najlepiej wykonywać go na znanym dla biegaczy, płaskim terenie. Dlatego też najczęściej przeprowadza się go na bieżni lekkoatletycznej.

/

- Uczestnicy biegu powinni wykazać się podczas tego biegu mocnym charakterem, to znaczy powinni wykonywać go w dosyć mocnym, równomiernym tempie i ukończyć wyraźnie zmęczeni. Wtedy możemy określić poziom progu wysiłkowego dla naszych biegaczy - dodał lekkoatleta.

<-- Każdy z uczestników otrzyma dyplom!

Organizatorzy naszej akcji stadionowej podkreślają, że Test Coopera to dobry początek sezonu. - Oczywiście ludzie, którzy dopiero zaczynają biegać nie wiedzą w jakim tempie zacząć test, pierwsze podejście pozwala zwykle określić w jakim miejscu jesteśmy - dodał Paweł Januszewski.

Test Coopera zostanie przeprowadzony w sobotę 31 marca o godz. 9.30 we wszystkich miastach, w których prowadzimy akcję stadionową "Biegam, bo lubię". Adresy można znaleźć TU>>

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY!

Zobacz więcej na temat: bieganie SPORT test coopera

Czytaj także

Sprawdź swoją wytrzymałość

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 14:55
Biegaczom amatorom, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości, jeszcze przez najbliższym Biegiem Konstytucji 3 Maja, test badający wytrzymałość rekomenduje dr Jakub Adamczyk z AWF w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, czy jesteś w formie!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 12:17
Za pomocą testu Coopera możemy w prosty sposób określić określić formę, w jakiej jesteśmy. Najbliższa okazja do jego wykonania już w tę sobotę!
rozwiń zwiń