Biegający pracownik to lepszy pracownik!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 22:00
Biegacze są zdrowsi i pozytywnie nastawieni do życia. Bieganie z kolegami z pracy, budzi chęć rywalizacji i pomaga się zmobilizować do treningów.
Audio
  • Biegający pracownik to lepszy pracownik (Biegam, bo lubię/Trójka)
Trening w ramach akcji Biegam, bo lubię w Policach
Trening w ramach akcji "Biegam, bo lubię" w PolicachFoto: mat.promocyjne

Część pracodawców dostrzega potencjał leżący w biegaczach i pomaga im w zakładaniu specjalnych sekcji. – Nasza sekcja biegowa powstała w 2009 roku, prawie 4 lata temu. Jej założycielem był Łukasz Łukomski, który do dziś jej szefuje. Rok po powstaniu w sekcji biegało sto osób, teraz jest ich ponad 200, reprezentują wszystkie regiony Polski - mówi Paweł Szymański z banku PKO BP. Jak dodaje szczególnie aktywni są biegacze z Poznania i Katowic.

Bank zaangażował się także w projekt Korona Maratonów. 12 osób z firmy weźmie w niej udział, mogą to zrobić w ramach delegacji, mimo że bieganie nie ma nic wspólnego z obowiązkami zawodowymi. Wspólna pasja w miejscu pracy jest ważna także dlatego, że wpływa na motywację pracowników i pomaga przełamywać lody. Biegacze wraz z fundacją banku angażują się w pomoc potrzebującym. Tylko w tym roku udało im się wybiegać kilkadziesiąt tysięcy złotych, podkreślał gość Krzysztofa Łoniewskiego.

Wśród nowych miejscowości BiegamBoLubię są Giżycko, Gogolin, Grójec, Krasnystaw, Legnica, Sopot, Sosnowiec, Włocławek, Zabrze, Zduńska Wola i Żagań. A to na pewno jeszcze nie koniec! Czekamy na potwierdzenie kolejnych miejscowości. Treningi odbywają się w każdą sobotę o 9.30. Pełna lista stadionów, uczestniczących w akcji "Biegam, bo lubię" >>>

Programu "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

gs

Zobacz więcej na temat: bieganie maratony SPORT

Czytaj także

Strój do biegania? Kolor też się liczy!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 17:54
Do lamusa odchodzą czarne i szare stroje biegowe, także te dla mężczyzn. Już nie tylko kobiety zwracają uwagę na to, jak wyglądają podczas biegania. A eksperci przekonują, że wbrew pozorom to bardzo ważne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test sprzętu do biegania. Czy zawsze droższe znaczy lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 20:41
Na czym biegacze mogą zaoszczędzić, a kiedy za wyższą ceną stoi też wyższa jakość? Paweł Kempa z miesięcznika "Runner's World" przedstawia wyniki testów sprzętu do biegania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej imprez biegowych rodzi się z pasji

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 18:10
Jedną z takich imprez, która została zorganizowana przez samych biegaczy, jest bieg "Avon kontra Przemoc" w Garwolinie.
rozwiń zwiń