X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 20:00
- W Bieg Niepodległości zaangażowany jest także Instytut Pamięci Narodowej. W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy znajdą atrakcyjną niespodziankę… historyczną - opowiada Jacek Paszkiet, dyrektor generalny IPN.
Audio
  • Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii (Biegam, bo lubię/Trójka)
Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii
Foto: mat.prasowe/wosir.pl

- W ubiegłym roku uczestnicy biegu otrzymali książki "Od niepodległości do niepodległości". W tym roku proponujemy nową grę edukacyjną "Znaj znak", której kieszonkowa wersja znajdzie się w każdym pakiecie startowym . Gra nie ma ograniczeń wiekowych, nawet dla małych dzieci może stanowić doskonałą rozrywkę - ocenia Jacek Paszkiet.

Na starcie Biegu Niepodległości 11 listopada o godzinie 11:11 stanie 12 tysięcy biegaczy, choć chętnych było o wiele więcej. Podczas konferencji przed biegiem nie zabrakło pytań o zabezpieczenie medyczne. - Staramy się, aby standardy zabezpieczenia medycznego nie odbiegały od standardów europejskich. Obserwujemy podobne imprezy w Europie, mamy kontakt z ich organizatorami. Na trasie będzie stały punkt medyczny z czterema stanowiskami do natleniania, z możliwością transmisji danych z elektrokardiogramu do dwóch oddziałów kardiologicznych. Mamy zarezerwowanych 6 karetek, w tym 3 z pełną obsługą lekarską i możliwością udzielania pomocy w trakcje jazdy - wylicza Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sortu i Rekreacji.

Ambasadorem Biegu Niepodległości jest Paweł Januszewski. Trójka jest patronem medialnym imprezy.

Programu "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

(gs)

Czytaj także

Po tragedii na mecie Biegnij Warszawo. Co każdy biegacz powinien wiedzieć o swoim zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 16:00
- Osoby, które ukończyły 45 rok życia lub mają w najbliższej rodzinie przypadki zawału mięśnia sercowego bądź udaru mózgu, paliły przez wiele lat papierosy bądź są czynnymi palaczami i chcą zacząć biegać, powinny zrobić dokładniejsze badania - mówi dr Piotr Celnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roztrenowanie - czyli każdemu należy się odpoczynek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:05
Roztrenowanie to czas, kiedy organizm ma się zregenerować. Jest to okres, w którym leczymy nabyte w trakcie sezonu kontuzje i odpoczywamy psychicznie od systematycznego reżimu treningowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachęcić dzieci do biegania?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 17:00
- Bieganie jest bardzo naturalną i właściwą formą ruchu dla dzieci - mówi Ryszard Szul, fizjolog i zdradza, jak rozpoznać, kto ma predyspozycje do uprawiania tego sportu.
rozwiń zwiń