Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:30
Eberhard Mock jest koneserem dobrych trunków, miłośnikiem smacznego jedzenia i wielbicielem kobiecych uroków. Ale nade wszystko to policjant kryminalny z Wrocławia pierwszej połowy XX wieku.
Audio
  • Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego (Trójkowy chuligan literacki)
Marek Krajewski
Marek KrajewskiFoto: Szymon Szcześniak

Marek Krajewski, autor serii książek o detektywie Mocku, ma w planach kolejne części jego perypetii. - Stworzyłem serię kryminałów, którą można by nazwać "Młody Mock". Tytuł sugeruje, że chciałbym przedstawić pewne motywacje, które wpłynęły na jego wybory życiowe - mówi. O życiu Eberharda Mocka wiemy sporo, ale jego twórca wciąż nie przedstawił wcześniejszych losów postaci. Niedługo to się zmieni.

Wrocław, który opisuje w swoich książkach Marek Krajewski, nie jest tym samym miastem, które znamy dziś. Mock żyje w niemieckiej metropolii, która - podobnie jak inne - boryka się z problemem przestępczości, na którą on sam jest odpowiedzią.

Jak na razie ukazało się osiem książek w serii. O dalszych planach wydawniczych Marka Krajewskiego, nowych pomysłach na samego Eberharda i jego nieznanych dotąd przygodach można posłuchać w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość:
Marek Krajewski (pisarz)
Data emisji:
5.08.2017
Godzina emisji: 16.08

ml/mk

Czytaj także

"Zgubna trucizna" - retro kryminał z Poznaniem w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 11:30
- Okres od 1890 roku do dwudziestolecia międzywojennego jest niezwykle ciekawy w polskiej historii, na pewno jest tak w przypadku Wielkopolski. Dlatego pisarze sięgają do tego czasu - mówi Katarzyna Kwiatkowska, autorka książki "Zgubna trucizna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest literackim wzorem dla detektywów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:43
– "Zabójstwo przy Rue Morgue" to historia, która zmieniła historię świata literatury. Co takiego sprawiło, że wymieniana jest jako pierwsze dzieło detektywistyczne? – pyta prowadząca audycję "Trójkowy detektyw" Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń