X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:30
Eberhard Mock jest koneserem dobrych trunków, miłośnikiem smacznego jedzenia i wielbicielem kobiecych uroków. Ale nade wszystko to policjant kryminalny z Wrocławia pierwszej połowy XX wieku.
Audio
  • Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego (Trójkowy chuligan literacki)
Marek Krajewski
Marek KrajewskiFoto: Szymon Szcześniak

Marek Krajewski, autor serii książek o detektywie Mocku, ma w planach kolejne części jego perypetii. - Stworzyłem serię kryminałów, którą można by nazwać "Młody Mock". Tytuł sugeruje, że chciałbym przedstawić pewne motywacje, które wpłynęły na jego wybory życiowe - mówi. O życiu Eberharda Mocka wiemy sporo, ale jego twórca wciąż nie przedstawił wcześniejszych losów postaci. Niedługo to się zmieni.

Wrocław, który opisuje w swoich książkach Marek Krajewski, nie jest tym samym miastem, które znamy dziś. Mock żyje w niemieckiej metropolii, która - podobnie jak inne - boryka się z problemem przestępczości, na którą on sam jest odpowiedzią.

Jak na razie ukazało się osiem książek w serii. O dalszych planach wydawniczych Marka Krajewskiego, nowych pomysłach na samego Eberharda i jego nieznanych dotąd przygodach można posłuchać w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość:
Marek Krajewski (pisarz)
Data emisji:
5.08.2017
Godzina emisji: 16.08

ml/mk

Czytaj także

"Zgubna trucizna" - retro kryminał z Poznaniem w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 11:30
- Okres od 1890 roku do dwudziestolecia międzywojennego jest niezwykle ciekawy w polskiej historii, na pewno jest tak w przypadku Wielkopolski. Dlatego pisarze sięgają do tego czasu - mówi Katarzyna Kwiatkowska, autorka książki "Zgubna trucizna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest literackim wzorem dla detektywów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:43
– "Zabójstwo przy Rue Morgue" to historia, która zmieniła historię świata literatury. Co takiego sprawiło, że wymieniana jest jako pierwsze dzieło detektywistyczne? – pyta prowadząca audycję "Trójkowy detektyw" Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń