Tomasz Burek i "Topos", czyli literacka elita

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 18:00
"Topos" to dwumiesięcznik literacki ukazujący się od roku 1993. Jednak to nie tylko czasopismo, ale także i środowisko literackie.
Audio
  • Tomasz Burek i "Topos", czyli literacka elita (Trójkowy chuligan literacki)
Tomasz Burek
Tomasz BurekFoto: PAP/Marcin Obara

Gości audycji łączy przede wszystkim to, że wszyscy pochodzą z otoczenia "Toposu". Wspominali oni na naszej antenie Tomasza Burka - krytyka literackiego, historyka literatury, wreszcie również przedstawiciela tego środowiska.

- Wielkość niekwestionowana, autorytet. Ja pamiętam go z czasów młodości, początków działalności. Od początku miał on wielki wpływ na pisarzy i czytelników - mówi prof. Krzysztof Dybciak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Więcej na temat tej wielkiej postaci polskiej literatury można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Goście:
Krzysztof Kuczkowski (poeta), prof. Krzysztof Dybciak (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), dr Przemysław Dakowicz (Uniwersytet Łódzki)
Data emisji:
19.08.2017
Godzina emisji: 16.09

ml/mk

Czytaj także

Wszystko, czego nie wiedzieliście o Prusie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:20
- Było wokół niego mnóstwo chaosu, kłopotów, niewyjaśnionych rzeczy. Jemu współcześni na pewno nie powiedzieli, że był nudny - tak o Bolesławie Prusie opowiada Monika Piątkowska, autorka książki "Prus - śledztwo biograficzne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Bielawski o oczekiwaniu i niezmiennej perspektywie dziecka

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:50
Książka "Twarde parapety" zawiera, jak mówi jej autor, dwa ponadczasowe elementy: dzieciństwo, rozumiane jako postrzeganie świata z perspektywy dziecka, i emigrację.
rozwiń zwiń