Tomasz Rowiński o książce "Królestwo nie z tego świata"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:08
W pierwotnym zamyśle kolejne rozdziały tej książki miały stanowić pierwszą partię materiału składającego się na znacznie obszerniejszą pracę będącą wynikiem badań i rozmyślań nad tematem duszy polskiej i jej politycznego życia.
Audio
  • Tomasz Rowiński gościem Mateusza Matyszkowicza (Trójkowy chuligan literacki)
Fragment okładki książki Królestwo nie z tego świata
Fragment okładki książki "Królestwo nie z tego świata"Foto: mat. promocyjne/Wydawnictwo Tyniec

Okładka książki "Królestwo nie z tego świata"Okładka książki "Królestwo nie z tego świata"

Niektóre rozrastające się dzieła z czasem stają się jednak zbyt obszerne, a zamierzenia autora okazują się niemożliwe do zrealizowania w przewidywanym czasie. Zbyt obszerne, ponieważ przekraczają miarę roztropności, jaką autor powinien zachowywać, biorąc pod uwagę możliwości czasowe swoich czytelników, a przede wszystkim ich cierpliwość. Świadomość tych ograniczeń skłoniła przyjaciół Tomasza Rowińskiego z redakcji "Christianitas" do przekonania go, że lepiej będzie zaproponować czytelnikowi rozłożoną w czasie publikację swoistej "trylogii o duszy polsko-rzymskiej" niż jeden tom objętością nawiązujący do dzieł szlachetnych polihistorów minionych epok.

– Kryzys elit katolicko-intelektualnych wiąże się z pewnym szerszym kryzysem w Kościele, który zafunkcjonował w XX wieku. Było to przekonanie, że wiara chrześcijańska pociąga za sobą pewne odpowiedzialności społeczne, które Kościół w pewien sposób definiuje – zaznacza autor książki "Królestwo nie z tego świata". 

Dlaczego warto przeczytać książkę Tomasza Rowińskiego? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Tomasz Rowiński (autor książki )
Data emisji: 9.03.2019
Godzina emisji: 14.47

kw/gs

Czytaj także

Cykl Michała Gołkowskiego, czyli prawda o człowieku ukryta w alternatywnej wersji historii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:05
– Każdy z nas żyje z maską na twarzy. Dowolny konflikt, taki jak chociażby wojna, jest jak kontrast wpuszczony w żyły podczas badania na obecność raka. W momencie, gdy w organizmie jest cokolwiek nie tak, kontrast zbiera się w takim miejscu i widać to na prześwietleniu – mówi Michał Gołkowski, autor właśnie wydanej powieści "Stalowe szczury. Otto". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kudyba: literatura nie może być obojętna wobec krzywd

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 15:05
Gość Mateusza Matyszkowicza niegdyś był uznanym poetą powiązanym ze środowiskiem Toposu. Kilka lat temu porzucił jednak poezję na rzecz innej formy przekazywania swoich przemyśleń – prozy.
rozwiń zwiń