X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Warszawa da się lubić?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 16:06
Specjalne świąteczne wydanie audycji "Trójkowego chuligana literackiego". Tym razem o Warszawie – o warszawskim folklorze, życiu literackim stolicy, a także o ważnych dla tego miasta postaciach – między innymi o Marku Nowakowskim.
Audio
  • Marek Oramus wspomina Macieja Parowskiego (Trójkowy chuligan literacki)
Orkiestra z Chmielnej w Warszawie
Orkiestra z Chmielnej w WarszawieFoto: Grażyna Rutowska/NAC

młynarski miller 1200.jpg
Marek Miller o Bazarze Różyckiego

Właśnie przyznano tegoroczną nagrodę literacką imienia Marka Nowakowskiego – jej laureat Rafał Wojasiński był gościem audycji. Poza tym w studiu pojawili się także Marek Miller – dziennikarz, założycie Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje Bazaru Różyckiego", a także Paweł Dunin-Wąsowicz – dziennikarz, krytyk literacki i przede wszystkim varsavianista, autor literackich przewodników po Warszawie. 

– Z czego bierze się wolność albo jakiś fragment wolności. Czasem z tego, że się pójdzie do miejsc mało uczęszczanych, że się znajdzie coś co wydaje się mało atrakcyjne, że znajduje się w sobie potrzebę szukania rzeczy pozornie nieistotnych. Pamiętam rozmowy z Markiem Nowakowskim (...), kiedy padało "nie wiem", "nie rozumiem". Jest przede wszystkim przestrzeń do poszukiwania i rozwoju – ocenia Rafał Wojasiński. 

Jak goście audycji wspominają Marka Nowakowskiego? Skąd się bierze w ich ocenie siła mitów? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Rafał Wojasiński (pisarz), Marek Miller (pisarz, dziennikarz), Paweł Dunin-Wąsowicz  (dziennikarz, krytyk literacki)
Data emisji: 22.04.2019
Godzina emisji: 15.06

gs/kw

Czytaj także

Zmierzch romantycznych alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:00
Niegdyś alkoholicy należeli do najczęściej spotykanych bohaterów polskiej prozy. Opisywali ich Marek Hłasko, Stanisław Grochowiak czy Jerzy Pilch. Dziś, do tego nieco zapomnianego, ale wciąż trudnego tematu wrócił Paweł Mossakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław M. Rymkiewicz gościem Mariusza Cieślika

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 20:05
– Kolejne pokolenia dziedziczyły najważniejsze przekonanie, że Polska jest czymś, za co warto umierać; że Polska jest czymś większym niż śmierć – mówi Jarosław M. Rymkiewicz.
rozwiń zwiń