"Miasto noży" – najniebezpieczniejsza powieść o latach 90.?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 15:00
– Cieszy mnie, że rzeczywistość lat 90. to już przeszłość i cieszę się, że mogłem powrócić na łamach mojej książki do tego czasu. Jednak, cieszę się również, że to, co działo się w tym czasie, już nas nie dotyczy – mówi Wojciech Mucha, autor książki "Miasto noży".
Audio
  • Powrót do burzliwych lat 90. (Trójkowy chuligan literacki)
Wojciech Mucha
Wojciech MuchaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski
"Miasto noży" Wojciecha Muchy "Miasto noży" Wojciecha Muchy

Kraków, lata 90. XX wieku. Czas, kiedy obraz widziany w telewizyjnych reklamach i odtwarzany na filmach VHS kontrastuje z szarością codziennego życia i bloków z wielkiej płyty.

"Miasto Noży" to nie tylko wstrząsający thriller o brutalnych porachunkach kibiców dwóch krakowskich drużyn – Cracovii i Wisły. To opowieść o tym, co kształtowało ludzi wchodzących w dorosłe życie w pierwszej dekadzie po transformacji ustrojowej. Przenieś się do Polski, o której istnieniu wielu wolałoby nie pamiętać.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Wojciech Mucha (reporter, kierownik działu Opinie "Gazety Polskiej Codziennie", autor "Miasta noży")
Data emisji: 1.02.2019
Godzina emisji: 14.49

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

Opowieść o "niewidzialnej armii"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 15:00
– Pisząc książkę "Wojenne siostry" miałam nadzieję, że jest to początek szerokich badań i spojrzenia na zakonnice jako na grupę, która bardzo mocno działała podczas wojny, i której działanie globalnie nie zostało opisane przez historyków –
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbarwniejszy okres Warszawy na przełomie wieków. Anna Bolecka o książce "Medalion z ametystem"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:00
– Od dawna chciałam napisać powieść o swoich prababkach i babkach. To ciekawa warszawska rodzina – opowiadała w audycji Anna Bolecka, autorka książki "Medalion z ametystem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Szymański: ważne jest, by zabawić czytelnika

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 14:55
– Chciałem pokazać świat trochę ze swojej perspektywy zawodowej, trochę z perspektywy człowieka, który dużo czyta i może przypomnieć ciekawe informacje czy historie – mówi w rozmowie z Mateuszem Matyszkowiczem prof. Mikołaj Szymański, autor książki "Ab ovo. Antyk, Biblia etc.".
rozwiń zwiń