M. Gołkowski: w przyszłości najgorsze jest oczekiwanie, że ta się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 14:55
– Świat ukazany w "Sybirpunk vol.1" na dobrą sprawę mógłby niczym nie różnić się od świata, który mamy dzisiaj. Zmienia się tylko otoczka – mówił Michał Gołkowski, autor powieści "Sybirpunk vol.1".
Audio
  • Antyutopijna (ale czy na pewno?) powieść M. Gołkowskiego (Trójkowy chuligan literacki)
Sybirpunk vol.1 Michał Gołkowski,Fabryka Słów
"Sybirpunk vol.1" Michał Gołkowski,Fabryka SłówFoto: mat. promocyjne

"Sybirpunk vol.1" Michał Gołkowski,Fabryka Słów "Sybirpunk vol.1" Michał Gołkowski,Fabryka Słów

Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak naszpikowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

W takim świecie żyje Sasza Hudovec_74 zwany Chudym – człowiek od załatwiania spraw trudnych. Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden bogaty oszust ukradł drugiemu. Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego – niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swoich pieniędzy ani łatwo, ani bezpiecznie, a problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej. – Chudy jest typem klasycznego człowieka analogowego, lekko zagubionego w tym ultranowoczesnym, cyfrowym świecie i to daje mu pewną przewagę. W pewnym sensie jest outsiderem, co jest charakterystyczną nutą moich bohaterów – stwierdził autor.

Powieść "Sybirpunk vol.1" ukazała się 11 marca nakładem wydawnictwa Fabryka Snów.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Michał Gołkowski (pisarz, tłumacz, lingwista, autor książki "Sybirpunk vol.1")
Data emisji: 14.03.2030
Godzina emisji: 14.46

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Opowieść o "niewidzialnej armii"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 15:00
– Pisząc książkę "Wojenne siostry" miałam nadzieję, że jest to początek szerokich badań i spojrzenia na zakonnice jako na grupę, która bardzo mocno działała podczas wojny, i której działanie globalnie nie zostało opisane przez historyków –
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbarwniejszy okres Warszawy na przełomie wieków. Anna Bolecka o książce "Medalion z ametystem"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:00
– Od dawna chciałam napisać powieść o swoich prababkach i babkach. To ciekawa warszawska rodzina – opowiadała w audycji Anna Bolecka, autorka książki "Medalion z ametystem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Szymański: ważne jest, by zabawić czytelnika

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 14:55
– Chciałem pokazać świat trochę ze swojej perspektywy zawodowej, trochę z perspektywy człowieka, który dużo czyta i może przypomnieć ciekawe informacje czy historie – mówi w rozmowie z Mateuszem Matyszkowiczem prof. Mikołaj Szymański, autor książki "Ab ovo. Antyk, Biblia etc.".
rozwiń zwiń