Koronawirus w Chinach. To, czego nie widzieliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 06:50
– Adam Miller napisał niesamowity reportaż "Przez Chiny w ogniu koronawirusa". Przmierza Chiny od początku pandemii, dociera tam, gdzie nie było zachodnich mediów, widzi to, co często do nas nie dociera – mówi Mateusz Matyszkowicz.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ihor Sulyatytskyy

Okładka książki "Przez Chiny w ogniu koronawirusa" Okładka książki "Przez Chiny w ogniu koronawirusa"

Co działo się w ogarniętych koronawirusem Chinach podczas szczytu epidemii? Ta przełomowa książka zdziera zasłonę propagandowych doniesień i sensacyjnych nagłówków. Podróżując przez Chiny w pierwszych miesiącach 2020 roku, Adam Miller przemierzył kilka stref klimatycznych tego ogromnego kraju, ramię w ramię z Chińczykami próbując odnaleźć się pośród nabierających tempa wydarzeń.


Posłuchaj
02:32 PR3_MPLS 2020_07_25-06-45-12.mp3 Koronawirus w Chinach. Nieznana strona Państwa Środka objętego pandemią (Trójkowy chuligan literacki)

 

Dzięki unikalnej perspektywie i oryginalnemu ujęciu książka pokazuje Chiny takimi, jakimi nie zobaczymy ich w mediach, a także pomaga zrozumieć, skąd wzięła się i dokąd może nas jeszcze zaprowadzić pandemia SARS-CoV-2. Adam Miller od lat pracuje i podróżuje za granicą. W trakcie epidemii koronawirusa przemierzał Chińską Republikę Ludową.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 25.07.2020
Godzina emisji: 6.43

mat. prasowe/mk


Czytaj także

"Las rzeczy" Kristiny Sabaliauskaitė

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 15:30
Gościem audycji była litewska pisarka i historyk sztuki, autorka książki "Silva rerum II".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspaniałe miejsca, które nie istnieją

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 07:48
– "Słownik miejsc wyobrażonych" Alberto Manguela i Gianniego Guadalupiego to książka, która notuje wiele miejsc, w których chciałbym się znaleźć, ale mogą być z tym pewne problemy, bo ktoś kiedyś je sobie wymyślił – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń