Nieuleczalna choroba i chwile zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:40
- Główny bohater książki to trudna postać. Los tak sprawił, że ogląda swoje życie przez okno - mówi o swojej książce pt. "To nie jest opowieść dla młodych ludzi" Anna Janyska.
Audio
  • Rozmowa z Anną Janyską, autorką powieści "To nie jest opowieść dla młodych ludzi" (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki pt. To nie jest opowieść dla młodych ludzi
Fragment okładki książki pt. "To nie jest opowieść dla młodych ludzi"Foto: mat. promocyjne

Bohaterem książki jest chory Bruno, dla którego dom jest właściwie więzieniem. Bruno ma jedynie okno, przez które poznaje świat. I Pinę. Dziewczynkę, którą życie nauczyło, by stale uciekać i w żadnym razie nie dać się złapać. W pewnej chwili oboje odkrywają, że są tak samo samotni, a ich życie zdominowane jest przez jedno tylko pragnienie - by przetrwać. Szyby stanowią granicę ich świata, ale także dają jedyną możliwość, by uczyć się siebie nawzajem. - To historia o dwojgu nieprzystosowanych, których łączy miłość - dodaje Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym autorka tłumaczy, dlaczego określiłaby swoją książkę jako rodzaj psychologicznej przypowieści.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Anna Janyska (autorka powieści "To nie jest opowieść dla młodych ludzi")
Data emisji: 18.11.2016
Godzina emisji: 7.44

mat. prasowe/fbi/mk

Czytaj także

Polska proza na arabskim rynku wydawniczym

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 16:30
- Pierwszy raz od okresu Sienkiewicza i potem Reymonta ukazał się teraz przekład polskiej powieści na język arabski. Miałem ten zaszczyt, że była to moja powieść debiutancka pt. "Handlarz wspomnień" - mówi Stanisław Strasburger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Leopold Tyrmand był literackim chuliganem?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:31
- Zaczynamy nasz cykl od bohatera mojego dzieciństwa, młodości i wczesnych lat dorosłości, czyli Leopolda Tyrmanda - powiedział Mateusz Matyszkowicz w pierwszej audycji "Trójkowy chuligan literacki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mądre, błyskotliwe i uniwersalne. Terapeutyczne aforyzmy Leca

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 19:10
- Wielkość Stanisława Jerzego Leca polega na tym, że jak go dobrze poczytać, to znajdziemy w jego tekstach wszystko - mówi Daniel Zych, znawca i interpretator poezji.
rozwiń zwiń