Le Corbusier - geniusz, który zafundował ludziom mieszkanie w blokach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 12:07
- Jej bohater to człowiek, który sprawił, że duża część z Państwa mieszka w blokach. Bo on sobie wyobraził, że miasto powinno być proste, a ludzie powinni żyć w prostych, jak najwyższych domach - mówił Mateusz Matyszkowicz, opowiadając o biografii "Le Corbusier. Architekt jutra".
Audio
  • Mateusz Matyszkowicz o książce "Le Corbusier. Architekt jutra" (Czarnoksiążnik/ Trójka)
Le Corbusier, właściwie Charles-douard Jeanneret-Gris był francuskim architektem szwajcarskiego pochodzenia, urbanistą, malarzem i rzeźbiarzem. Zmarł w 1965 r.
Le Corbusier, właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris był francuskim architektem szwajcarskiego pochodzenia, urbanistą, malarzem i rzeźbiarzem. Zmarł w 1965 r.Foto: PAP/DPA/Kuehn

Le Corbusier miał wielkie wizje, ale - jak przyznał Mateusz Matyszkowicz - chyba trochę napsuł. - Jeżeli kogoś męczy to, że budzi się w bloku z lat 70. albo 80., to powinien tę biografię przeczytać. Może i blok nadal nie będzie mu się podobał, ale idea, która za tym stała, może go odrobinę przekona - dodał dziennikarz.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzą: Mateusz Matyszkowicz, Wojciech Mann
Data emisji: 17.02.2017
Godzina emisji: 7.45

ei/mk

Czytaj także

"Herbatka o piątej!". Wielka Brytania z amerykańskiej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:55
- To książka o Brytyjczykach napisana przez Amerykanina. Przy czym muszę przyznać, że osobiście autora nie rozumiem do końca - mówił w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do trzech razy śmierć". Powrót komedii kryminalnych?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 14:20
- Wychowałem się na powieściach Joanny Chmielewskiej i one były moją odskocznią od rzeczywistości. Chwytałem zawsze po te książki, gdy zżerały mnie nerwy i gdy miałem jakieś stresy - mówi Alek Rogoziński, autor książki "Do trzech razy śmierć".
rozwiń zwiń