Nierealny świat Raymonda Roussela

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 13:00
- Znowu mnie nie ma. Wyjechałem w miejsce dosyć konkretne, ale z książką o miejscu całkowicie niekonkretnym - mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Mateusz Matyszkowicz o książce "Locus Solus" (Czarnoksiążnik/Trójka)
Raymond Roussel
Raymond RousselFoto: Wikimedia Commons/Otto et Pirou
Okładka książki "Locus Solus" Raymonda Roussela (Państwowy Instytut Wydawniczy) Okładka książki "Locus Solus" Raymonda Roussela (Państwowy Instytut Wydawniczy)

Książka "Locus Solus" Raymonda Roussela to podróż do świata wyobraźni. Jak podkreśla sam autor, ze swojej podróży dookoła świata do swoich książek nie przeniósł nic. I o ile te obrazy zachował dla siebie, to chętnie zaprasza czytelnika do świata swojej fantazji.

Akcja powieści dzieje się w świecie nierealnym, w willi naukowca, która kryje tajemnice, grozę, ale też potrafi rozbawić. W końcu świat wyobraźni rządzi się innymi prawami niż ten rzeczywisty.

W podróż do świata "Locus Solus" zaprasza Mateusz Matyszkowicz. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 14.07.2017
Godzina emisji: 7.47

ml/mk

Czytaj także

Fantastyka. Antidotum na wyzwania współczesności

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 16:50
- Literatura fantastyczna odpowiada na potrzebę współczesności, czyli chęć oderwania się od ciężkiej i ponurej rzeczywistości - twierdzi historyk i fantasta Adam Przechrzta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indianie i świat marzeń - "Krew i burza"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 11:20
- Odkrycie w sobie małego chłopca jest niezbędne dla każdego mężczyzny, bo inaczej stajemy się ponurakami - stwierdza Wojciech Mann. A co jest do tego najlepszą drogą? Na to pytanie odpowiada w rozmowie Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń