"bruLion". Awangardowe roczniki sześćdziesiąte

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:30
- Czasem trzeba sięgnąć po coś poważniejszego, żeby zrozumieć wartość czegoś niepoważnego - mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • "bruLion". Awangardowe roczniki sześćdziesiąte (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki Na początku był bruLion. O modelach kultury i poezji roczników sześćdziesiątych
Fragment okładki książki "Na początku był "bruLion". O modelach kultury i poezji roczników sześćdziesiątych"Foto: Wyd. Universitas

Omawiana w tej audycji książka "Na początku był "bruLion". O modelach kultury i poezji roczników sześćdziesiątych" Aleksandry Polewczyk to najnowszy zapis historii kwartalnika literackiego i kulturalnego "bruLion".


Okładka książki "Na początku był "brulion" O modelach kultury i poezji roczników sześćdziesiątych" Okładka książki "Na początku był "bruLion". O modelach kultury i poezji roczników sześćdziesiątych"

Mateusz Matyszkowicz i Wojciech Mann wspominają samo czasopismo, ale także inne formy, które mu towarzyszyły, jak satyryczne programy "Lalamido" i "Dzyndzylyndzy", emitowane w TVP w latach 90.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzą: Mateusz Matyszkowicz, Wojciech Mann
Data emisji: 18.08.2017
Godzina emisji: 7.43

ml/ab

Zobacz także

Czytaj także

Muzyka to pisanie wiadomości do świata

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 10:40
 "- Wiesz, co jest najlepsze w muzyce? - pyta go żona. - Adrenalina na koncertach? - Nie. - Pisanie muzyki? - Nie. […] Dla mnie muzyka to język. Piszesz w nim wiadomości". To cytat z komiksu "Tylko spokojnie" autorstwa Henryka, o którym opowiada Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indianie i świat marzeń - "Krew i burza"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 11:20
- Odkrycie w sobie małego chłopca jest niezbędne dla każdego mężczyzny, bo inaczej stajemy się ponurakami - stwierdza Wojciech Mann. A co jest do tego najlepszą drogą? Na to pytanie odpowiada w rozmowie Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń