"Wesoły kaszkiecik". Niby zwyczajny, a wywołuje salwy śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 18:08
– Jak pokazuje "Wesoły kaszkiecik", Bohdan Butenko to człowiek obdarzony niepospolitym poczuciem humoru, a także talentem literackim – mówi Matusz Matyszkowicz.
Audio
  • "Wesoły kaszkiecik". Niby zwyczajny, a wywołuje salwy śmiechu (Czarnoksiążnik/Trójka)
Bohdan Butenko
Bohdan ButenkoFoto: PAP/Radek Pietruszka

Okładka książki "Wesoły kaszkiecik" Okładka książki "Wesoły kaszkiecik"

"Mistrz Butenko, z właściwą sobie swadą i dystansem, opowiada i rysuje. Kaszkiecik, czapeczka w szkocką kratkę i z daszkiem, a wokół niej tyle śmiechu. Beztroski Dyzio próbuje odnaleźć właściciela znalezionego w krzakach nakrycia głowy, wprawiając w zakłopotanie napotkane osoby. Czapeczka niby zwyczajna, a wywołuje salwy niekontrolowanego śmiechu" – czytamy w materiałach wydawcy.

Jakie motto przyświeca tej książce? Jaką prośbę miał do Wojciecha Manna Mateusz Matyszkowicz, który w piątkowy poranek nie mógł pojawić się w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 17.11.2017
Godzina emisji: 7.48

mk/ab

Zobacz także

Czytaj także

Kronika życia mieszkańców łąki

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 16:15
– Pan John Lewis-Stempel jest rolnikiem, ma kawałek pola na pograniczu Anglii i Walii i zapisuje wrażenia z łąki, którą widzi codziennie – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to jest być lisem?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 08:13
– "Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą" to książka, która pomoże nam nałożyć na siebie kostium zwierzęcia. Dzięki niej możemy być jak osa, borsuk czy lis i tak oglądać świat – mówi w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń