Rysunkowa podróż śladami Josepha Conrada

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:00
Do polskich księgarń trafił właśnie komiks będący opowieścią o wyprawie do Konga Belgijskiego Józefa Konrada Korzeniowskiego, znanego później jako Joseph Conrad.
Audio
  • Rysunkowa podróż śladami Josepha Conrada (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki komiksu Kongo. Józefa Konrada Teodora Korzeniowskiego podróż przez ciemności
Fragment okładki komiksu "Kongo. Józefa Konrada Teodora Korzeniowskiego podróż przez ciemności"Foto: materiały promocyjne

Podróż ta była dla pisarza inspiracją do napisania opowiadania "Jądro ciemności", które z kolei stało się podstawą scenariusza filmu "Czas apokalipsy" w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Dziennikarz Trójki Mateusz Matyszkowicz opowiada w audycji "Czarnoksiążnik" o wyprawie, która znalazła swoje odbicie w literaturze, kinematografii i – wreszcie – komiksie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 24.11.2017
Godzina emisji: 7.45

iwo/ab

Czytaj także

Kronika życia mieszkańców łąki

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 16:15
– Pan John Lewis-Stempel jest rolnikiem, ma kawałek pola na pograniczu Anglii i Walii i zapisuje wrażenia z łąki, którą widzi codziennie – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to jest być lisem?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 08:13
– "Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą" to książka, która pomoże nam nałożyć na siebie kostium zwierzęcia. Dzięki niej możemy być jak osa, borsuk czy lis i tak oglądać świat – mówi w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnie srebrniki". Thriller historyczny najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 17:00
Tajemniczy artefakt, morderstwa i niebezpieczne tajne zgromadzenia – rzeczy te kojarzą się najczęściej z "Kodem da Vinci" Dana Browna. Tymczasem, Tadeusz Biedzki, znany globtroter, postanowił zmierzyć się z podobną materią w swojej najnowszej powieści.
rozwiń zwiń