Rubinsteinowie – małżeństwo geniuszów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:40
On był wirtuozem fortepianu, ona – garnków i patelni. Niedawno ukazała się ich wspólna biografia pt. "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów".
Audio
  • Rubinsteinowie – geniusze, którzy się uzupełniali (Czarnoksiążnik/Trójka)
Nela i Artur Rubinsteinowie, 1973 r.
Nela i Artur Rubinsteinowie, 1973 r.Foto: PAP/DPA

Okładka książki Uli Ryciak pt. "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów" Okładka książki Uli Ryciak pt. "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów"

– Aniela Rubinstein zasłynęła niesamowitą książką kucharską "Kuchnia Neli" i rzeczywiście gotowała wspaniale, była wirtuozem kuchni. Jeden z przyjaciół Rubinsteinów powiedział, że on grał tak dobrze tylko dlatego, że żona piekła mu znakomite mazurki. W Nowym Jorku mówiono, że tak jak Artur ma słuch absolutny, tak Nela ma smak absolutny – przekonuje Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 16.03.2018
Godzina emisji: 7.46

mg/ml

Czytaj także

Za życia była sprzątaczką, a po latach jej książka stała się bestsellerem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:18
Książka Lucii Berlin została wydana dopiero kilkanaście lat po jej śmierci. Dlaczego po tak długim czasie pozycja trafiła na listę bestsellerów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto wracać do literatury klasycznej?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 11:10
W każdej księgarni znajdziemy setki nowości i bestsellerów z ostatnich lat. Ciężko jest czasami znaleźć klasyczne dzieła wybitnych twórców. Co zatem warto przeczytać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucić wszystko i… założyć pasiekę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:49
Ewa i Paweł Piątek mieszkali we Wrocławiu. Postanowili opuścić miasto i korporacyjne życie. Teraz prowadzą pasiekę, są szczęśliwi i realizują swoje marzenia, o czym można przeczytać w książke "Pasieka dredziarza".
rozwiń zwiń