X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co chcieli przekazać nam nasi przodkowie?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:43
Odkryte przez archeologów znaki, które człowiek zapisał kilkadziesiąt tysięcy lat temu, to nie tylko puste obrazki namalowane na ścianie. Czy nasi przodkowie mieli swój wyjątkowy język?
Audio
  • Pierwsze symbole i znaki napisane przez człowieka (Czarnoksiążnik/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/thipjang

Okładka książki Genevieve von Petzinger "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata" Okładka książki Genevieve von Petzinger "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata"

Genevieve von Petzinger w swojej książce "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata" stara się udowodnić, że ludzie żyjący tysiące lat temu posługiwali się szyfrem i pozostawili po sobie mnóstwo zagadek. Autorka stara się je rozwiązać.

– Pani Genevieve twierdzi, że oni nie tylko malowali, ale i pisali. Analizując malowidła naścienne, odkryła 32 znaki, którymi się posługiwali – mówi Mateusz Matyszkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 23.03.2018
Godzina emisji: 7.49

kw/mk

Czytaj także

Rzucić wszystko i… założyć pasiekę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:49
Ewa i Paweł Piątek mieszkali we Wrocławiu. Postanowili opuścić miasto i korporacyjne życie. Teraz prowadzą pasiekę, są szczęśliwi i realizują swoje marzenia, o czym można przeczytać w książke "Pasieka dredziarza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego można nauczyć się od Koreańczyków?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 17:10
Amerykański dziennikarz postanowił sprawdzić, jak żyją Koreańczycy, więc zamieszkał w Seulu. Dowiedział się tym samym, co znaczy wpaść w "pułapkę doskonałości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rubinsteinowie – małżeństwo geniuszów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:40
On był wirtuozem fortepianu, ona – garnków i patelni. Niedawno ukazała się ich wspólna biografia pt. "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów".
rozwiń zwiń