Co chcieli przekazać nam nasi przodkowie?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:43
Odkryte przez archeologów znaki, które człowiek zapisał kilkadziesiąt tysięcy lat temu, to nie tylko puste obrazki namalowane na ścianie. Czy nasi przodkowie mieli swój wyjątkowy język?
Audio
  • Pierwsze symbole i znaki napisane przez człowieka (Czarnoksiążnik/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/thipjang

Okładka książki Genevieve von Petzinger "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata" Okładka książki Genevieve von Petzinger "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata"

Genevieve von Petzinger w swojej książce "Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata" stara się udowodnić, że ludzie żyjący tysiące lat temu posługiwali się szyfrem i pozostawili po sobie mnóstwo zagadek. Autorka stara się je rozwiązać.

– Pani Genevieve twierdzi, że oni nie tylko malowali, ale i pisali. Analizując malowidła naścienne, odkryła 32 znaki, którymi się posługiwali – mówi Mateusz Matyszkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 23.03.2018
Godzina emisji: 7.49

kw/mk

Czytaj także

Rzucić wszystko i… założyć pasiekę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:49
Ewa i Paweł Piątek mieszkali we Wrocławiu. Postanowili opuścić miasto i korporacyjne życie. Teraz prowadzą pasiekę, są szczęśliwi i realizują swoje marzenia, o czym można przeczytać w książke "Pasieka dredziarza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego można nauczyć się od Koreańczyków?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 17:10
Amerykański dziennikarz postanowił sprawdzić, jak żyją Koreańczycy, więc zamieszkał w Seulu. Dowiedział się tym samym, co znaczy wpaść w "pułapkę doskonałości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rubinsteinowie – małżeństwo geniuszów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:40
On był wirtuozem fortepianu, ona – garnków i patelni. Niedawno ukazała się ich wspólna biografia pt. "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów".
rozwiń zwiń