Mądra książka na szczególny czas

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 12:00
– Dziś książka nieco inna niż zwykle. Lubię do studia przynosić książki, które dają nam radość, ale ponieważ dziś Wielki Piątek, przyniosłem pozycję, która przynosi radość innego rodzaju – zaczął Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Lektura na czas refleksji (Czarnoksiążnik/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zvonimir Atletic/Shutterstock.com

"Wiara i teologia" o. Jacka Salija "Wiara i teologia" o. Jacka Salija

Okres Świąt Wielkanocnych to moment refleksji, zatrzymania się w pędzie codzienności i zastanowienia nad sobą. Warto wtedy sięgnąć po mądrą książkę. – "Wiara i teologia" o. Jacka Salija to książka, którą polecam z refleksją, że wierzący i niewierzący często zapominają, że wiara to nie jest akt, który człowiek czyni nie do końca racjonalnie. Dominikanie przypominają nam, że religia zawsze ma też wymiar racjonalny, filozoficzny i mądrościowy – tłumaczy Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 30.03.2018
Godzina emisji: 7.46

ml/mk

Czytaj także

"Czas ziemiaństwa", czyli jak wyglądało życie szlachty

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 11:00
Prezentowana w tej audycji książka jest pozycją nietypową. Jej lwią część wypełniają zdjęcia i ilustracje – takie, które są w stanie przekazać więcej niż najbardziej intrygujący tekst.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto wracać do literatury klasycznej?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 11:10
W każdej księgarni znajdziemy setki nowości i bestsellerów z ostatnich lat. Ciężko jest czasami znaleźć klasyczne dzieła wybitnych twórców. Co zatem warto przeczytać? 
rozwiń zwiń