Keiko Kikkawa, czyli Japonka w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 08:30
– Wyobraźmy sobie taką sytuację: widzimy, jak Polak i Japończyk wracają slalomem z dobrej kolacji. Obaj mówią w swoich językach i się rozumieją. A co jeśli ktoś chce zrozumieć Japończyka bez takiego przygotowania? – mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • "Polife", czyli Polska oczami Japonki (Czarnoksiążnik/Trójka)
Okładka komiksu Polife
Okładka komiksu "Polife"Foto: mat. promocyjne

"Polife" to komiksowy zapis niezwykłej podróży przez naszą kulturę z perspektywy Keiko Kikkawy Japonki, dla której Polska jest jak drugi dom... Nawet jeśli czasem wygląda na dom wariatów.

– Komiks Keiko Kikkawa składa się z krótkich scenek, w których jej japońskość konfrontuje się z naszą polskością. Jest tu wiele rzeczy, które mnie wzruszyły albo wręcz poruszyły – dodaje Mateusz Matyszkowicz.

Jak wygląda zderzenie dwóch tak odmiennych kultur na kartach komiksu "Polife"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 24.08.2018
Godzina emisji: 7.43

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Wiesław Helak: Kresy to dla mnie mała ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 08:00
Wiesław Helak jest pisarzem powieści historycznych. Niedawno ukazała się jego najnowsza powieść "Nad Zbruczem". Czy jest to również jego najbardziej osobista książka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Kosik: fantastyka uwypukla pewne aspekty naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 08:00
Rafał Kosik zapowiadał się świetnie, jako pisarz since-fiction. Jednak przez kilka następnych lat pisał wyłącznie dla dzieci. Postanowił powrócić do książek dla dorosłych i zrobił to z przytupem.  
rozwiń zwiń