X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż Orient Expressem w XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 08:00
– Dawniej podróż koleją była aktywnością fizyczną. Takim słynnym pociągiem był Orient Express – mówi Mateusz Matyszkowicz. 
Audio
  • Podróż Orient Expressem (Czarnoksiążnik/Trójka)
Orient Express
Orient Express Foto: shutterstock.com/Roberto Sorin

Okładka książki "Orient Express. Świat z okien najsłynniejszego pociągu" Okładka książki "Orient Express. Świat z okien najsłynniejszego pociągu"

Orient Express to żywa legenda. Jego trasa wiodła tysiące kilometrów. To był luksus, o którym niegdyś marzyli wszyscy podróżnicy. Od czasu pierwszego przejazdu z Paryża do Konstantynopolu w 1883 roku, jego pasażerowie mogli na własne oczy oglądać niedostępne im wcześniej zakątki świata.

Færøvik, norweski pisarz, historyk, dziennikarz i podróżnik, zabiera czytelnika w podróż współczesnym Orient Expressem. Wyruszając wiosną z Londynu, w dwa miesiące przemierza dwanaście krajów i dwadzieścia dwa miasta – przez romantyczny Paryż, zaskakujące Rumunię i Bułgarię, aż po rajską Samarkandę.

– Ta książka nam uświadamia, że dziś trudno sobie wyobrazić czym była podróż koleją. Kiedy w 1883 roku ruszył Orient Express, to ludziom się w głowach nie mieściło, że jednym ciągiem można przejechać spory kawałek ówczesnego świata – podkreśla Mateusz Matyszkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 12.10.2018
Godzina emisji: 7.47

kw/materiały prasowe

Czytaj także

Eseje o wielkim uroku

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 09:33
Widzi mi się powstawało osiem lat. Przez ten czas świat zmienił swoje oblicze, a Zadie Smith z cenionej i nagradzanej brytyjskiej autorki, stała się również osobą publiczną, wypowiadającą się w sprawach najistotniejszych, budzących emocje po obu stronach Atlantyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapiski dyletanta" – pierwsze wrażenia Tyrmanda z Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 11:50
– Leopold Tyrmand najczęściej cytowany jest z tekstów, które powstały w kraju zanim jeszcze udał się na emigrację. Na szczęście to się powoli zmienia i poznajemy zupełnie nowego Tyrmanda – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko patrzeć, ale też doświadczać

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 11:49
- Wielką zaletą tomiku wierszy Julii Hartwig zebranych przez Annę Nasiłowską jest to, że możemy prześledzić całą drogę Julii Hartwig od roku 1956 aż do wydania ponad 10 lat temu ostatniego tomiku "Spojrzenie" - mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń