Tytus, Romek i A'Tomek świętują 100 lat Niepodległej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 08:00
– W najbliższą niedzielę Romek i A'Tomek ubiorą się odświętnie, a Papcio Chmiel urządzi w swojej pracowni bal z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, bo jak sam mówi: "Jeszcze Polska nie zgineła, póki Papcio maluje" – dodaje Mateusz Matyszkowicz.  
Audio
  • Przygody bohaterów komiksu Papcia Chmiela na stulecie odzyskania niepodległości (Czarnoksiążnik/Trójka)
Papcio Chmiel
Papcio ChmielFoto: Paweł Supernak/PAP

Album "Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą stulecie odzyskania Niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani" to powrót do legendarnych postaci, wykreowanych przez Henryka Jerzego Chmielewskiego. – Papcio Chmiel pokazuje nam kolejne etapy uczłowieczenia Tytusa. Dzieje się to głównie poprzez historię, począwszy od hymnu polskiego. W najnowszym tomie możemy prześledzić historię bohatera od 1806 roku do 1918 – mówi autor audycji.

Okazuje się, że poza historycznymi wątkami, takimi jak próba germanizacji Tytusa czy udział w powstaniach, w książce znajdziemy także humorystyczne opisy. – Papcio nie byłby Papciem, gdyby nie był śmieszny, chociaż sam przyznaje, że ciężko pracuje i dużo czyta zanim coś napisze – przekonuje Mateusz Matyszkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 9.11.2018
Godzina emisji: 7.47

kb/kw

Czytaj także

Lizusostwo nie zniknęło - nowe wydanie "Czekoladek dla Prezesa"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:33
Słynny zbiór krótkich opowiadań satyrycznych Sławomira Mrożka zyskał nową oprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat Jakuba Różalskiego w opowiadaniach

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 08:50
"Inne Światy" to "antologia inspirowana pracami Jakuba Różalskiego". Styl znany z obrazów Chełmońskiego połączony z futurystyczną wizją świata. Dziesięciu mistrzów słowa stworzyło opowiadania inspirując się dziełami Różalskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jacek i Agatka" – bajka dla kolejnych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 08:00
Wanda Chotomska była jedną z najpopularniejszych autorek opowiadań, bajek i programów telewizyjnych dla dzieci. To ona ożywiła swoimi tekstami "Jacka i Agatkę". 
rozwiń zwiń