X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieznane losy muzy Leonarda da Vinci

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 07:55
– "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" Katarzyny Bik pozwala posnuć się po historii. Jest to historia bardzo ludzka i pasjonująca – mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Śladami "Damy z gronostajem" (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem Katarzyny Bik
Fragment okładki książki "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" Katarzyny BikFoto: Znak

Okładka książki "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" Katarzyny Bik, wyd. Znak Okładka książki "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" Katarzyny Bik, wyd. Znak

– Katarzyna Bik napisała znakomitą książkę, która na kilku poziomach jest książką śledczą. Jest to śledztwo prowadzone równolegle w kilku epokach – całkiem sprawnie, bo dobrym, dziennikarskim piórem autorki – ocenia autor audycji.

Czyje losy, oprócz tytułowej Damy z gronostajem, możemy poznać dzięki lekturze książki? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo wysłuchując dołączonej audycji i sięgając po publikację.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 23.08.2019
Godzina emisji: 7.50

kr/ml

Czytaj także

Pojęciu "książki wakacyjnej" mówimy stanowcze nie!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 07:51
Mówią, że na wakacje trzeba wziąć kryminał albo harlequina. Mateusz Matyszkowicz zdecydowanie się z tym nie zgadza. Wakacje to okres, kiedy ma się więcej wolnego czasu. Warto więc przeczytać coś ambitniejszego, coś, na co nie mamy siły w natłoku pozaurlopowych zajęć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W cieniu sławy", czyli jak to jest być rodzeństwem geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 07:51
– Theo van Gogh, bez którego nie byłoby Vincenta, Helena Sienkiewicz, która była podporą Henryka. W większości przypadków rodzeństwa pozostają w cieniu swoich znanych braci i sióstr, ale kim byliby oni bez siebie? – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Zaborski o lecie 1939 roku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 07:51
Lato 1939 roku dało Polakom ostatnie chwile beztroski przed wybuchem wojny, a jednocześnie przyczyniło się do tego, że okupanci wkraczali na nasz teren jeszcze szybciej i sprawniej. Właśnie o tym lecie, innym niż wszystkie poprzednie, opowiada książka Marcina Zaborskiego "Jeszcze żyjemy. Lato 39".
rozwiń zwiń