Jakie sekrety skrywają największe dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 07:50
– Joanna Łenyk-Barszcz i Przemysław Barszcz wzięli na warsztat najbardziej znane przykłady dzieł malarskich, szukając w nich rozmaitych zagadek i tajemnic, próbując odnaleźć kod zapisany w Ostatniej Wieczerzy i badając zjawisko UFO w renesansowym malarstwie – opowiada Mateusz Matyszkowicz o ksiażce "Tajemnice dzieł sztuki".
Audio
  • W poszukiwaniu tajemnic słynnych obrazów (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki Tajemnice dzieł sztuki J. Łenyk-Barszcz i P. Barszcza, Wydawnictwo Fronda
Fragment okładki książki "Tajemnice dzieł sztuki" J. Łenyk-Barszcz i P. Barszcza, Wydawnictwo FrondaFoto: mat. promocyjne

"Tajemnice dzieł sztuki" Joanna Łenyk-Barszcz i Przemysław Barszcz, Wydawnictwo Fronda "Tajemnice dzieł sztuki" Joanna Łenyk-Barszcz i Przemysław Barszcz, Wydawnictwo Fronda

Przez wieki geniusze sztuki ukrywali w swoich dziełach sekretne informacje, zbyt niewiarygodne, by przekazać je otwarcie. Sekrety osobiste i historyczne, artystyczne i ezoteryczne, a czasem nawet natury kryminalnej. 

Nie trzeba wyjeżdżać do amazońskiej dżungli, by mierzyć się z tajemnicami godnymi Indiany Jonesa. Na tego, kto dokona wielkiego odkrycia w zakurzonym magazynie muzealnym, czeka nagroda – emocje, olśnienie a nawet – mistyczne objawienie. Jeden z bohaterów książki "Tajemnice dzieł sztuki" właśnie takiego objawienia doświadczył. I czeka aż ktoś je przejmie od niego w wielkiej sztafecie pokoleń.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 6.12.2019
Godzina emisji: 7.45

materiały promocyjne/kr

Czytaj także

"Tak się kochać i się nie spotykać". Listy miłosne Gustava Flauberta

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 07:55
– Gustave Flaubert, który w "Pani Bovary" pokazał znajomość duszy kobiety i mężczyzny, był typem samotnika. Była jednak pewna osoba… – zapowiada Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonardo da Vinci był taki jak my

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 07:50
– "Stać się Leonardem. Słabości i geniusz Leonarda Da Vinci" Mike'a Lankforda to książka o tym, jak być geniuszem mimo swoich słabości – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń