Nutka – muzykalna pszczoła w operze

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 08:00
– Na dachu Teatru Wielkiego w Warszawie jest ul. Możemy pomyśleć, że, ze względu na umiejscowienie, miód, który produkują żyjące tam pszczoły, nie jest najlepszy. Nic bardziej mylnego – zaskakuje Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Historia muzykalnej pszczółki (Czarnoksiążnik/Trójka)
Teatr Wielki Opera Narodowa
Teatr Wielki Opera NarodowaFoto: Shutterstock/meunierd

"Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata" "Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata"

– Musi coś być w tych pszczołach, które mieszkają na dachu Teatru Wielkiego i Opery Narodowej, bo są one nieco inne. Temat ten zgłębił Grzegorz Kasdepke. Nie wiem ile czasu spędził siedząc przed tym ulem, ale zauważył jednego jej mieszkańca – Nutkę, która jest pszczółką bardzo wyjątkową – mówi Mateusz Matyszkowicz.

O tym, że pszczoły są pracowite wiedzą wszyscy. O tym, że mieszkają na dachu Teatru Wielkiego – tylko niektórzy. Za to o tym, że pszczoły są muzykalne, nie wie chyba nikt! Poznajcie więc pszczółkę Nutkę, która na scenie operowej czuje się lepiej niż w ulu. Jakie w związku z tym ma przygody i kłopoty, dowiecie się z książki "Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata" mistrza literatury dziecięcej Grzegorza Kasdepki z rysunkami ​gwiazdy światowego komiksu Przemka Trust Truścińskiego.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 28.02.2020
Godzina emisji: 7.41

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Lektura dla "przeciwników deprawacji indian", czyli wielki powrót Binio Billa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 07:45
– Należę chyba do ostatniego pokolenia, które czytało "Świat Młodych". Lekturę tego pisma zawsze zaczynało się od ostatniej strony, gdzie znajdował się komiks z Binio Billem – wspomina Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serotonina" Michela Houellebecqa – książka o braku miłości

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 10:00
– Czytają go teraz prawie wszyscy. Na książki Michela Houellebecqa czeka się jak na wielkie święto, za każdym razem padają duże słowa, że to prorok, że ma niezwykłą intuicję. Myślę, że powinniśmy go czytać przede wszystkim jako autora, który pisze o naszym życiu – ocenia Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tamara Łempicka. Sztuka i skandal", czyli życie wielkiej malarki epoki jazzu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 08:11
– Tamara Łempicka długo pozostawała nieznana. W 2018 roku, w stulecie niepodległości, 38 lat po śmierci malarki, jej obraz został sprzedany za niemal 10 milionów dolarów – mówi Mateusz Matyszkowicz.  
rozwiń zwiń