"Modlitewnik poetycki" to modlitwa czy poezja?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 14:34
- Broniłem się w wydawnictwie przed formułą "antologia poezji", a nawet "zbiór wierszy". Bo jest to po prostu modlitewnik - mówił o "Modlitewniku poetyckim" jego autor ks. prof. Jan Sochoń.
Audio
  • Ks. prof. Jan Sochoń o "Modlitewniku poetyckim" (Przodownicy lektury/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/reenablack

Jak przyznaje sam autor, niekiedy bardzo trudno jest odróżnić wiersz religijny od modlitwy poetyckiej. - Ale ja tak właśnie zrobiłem. I te teksty mają służyć jednemu celowi: żeby w różnych sytuacjach życiowych ludzie, także miłośnicy poezji, mogli wzbogacać swój sposób i styl modlitwy - mówił ks. prof. Jan Sochoń.

Więcej na temat zbioru, w którym niektóre wiersze są "intelektualną walką podmiotu z Bogiem" usłyszeć można w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Przodownicy lektury"
Prowadził: Mateusz Matyszkowicz
Gość: ks. prof. Jan Sochoń (poeta)
Data emisji: 12.04.2017
Godzina emisji: 10.18

ei/fbi

Czytaj także

"Dowód ontologiczny", czyli historia pewnego Anzelma

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 19:25
- Świetnie się bawiłem pisząc tę książkę. Myślę, że człowiek jest też trochę z definicji homo ludens - tworząc coś nie powinien cierpieć, a raczej się bawić - mówił w Trójce Andrzej Ballo, autor książki "Dowód ontologiczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Tuwim - to ona uratowała imię Kubusia Puchatka

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 11:57
- Znają ja wszyscy, chociaż nie wszyscy wiedzą, że ją znają. To tłumaczka "Kubusia Puchatka", która nie zgodziła się na to, aby po polsku nazywał się on Fredzia Phi-Phi - mówił w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń