Współczesny Dorian Gray - mężczyzna wolny

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 12:00
- Mój bohater jest modelem, czyli typem człowieka, który nasiąknął ideami wolnościowymi. Stawia wolność ponad wszystko, staje się ona najwyższą wartością. Taki mężczyzna już nie chce nic wspólnie z kobietą budować, chce budować sam - opowiada Maria Kądzielska, autorka książki "Model".
Audio
  • Współczesny Dorian Gray - mężczyzna wolny (Przodownicy lektury/Trójka)
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com/wavebreakmedia

W "Przodownikach lektury" mówimy o debiucie literackim dziennikarki kulturalnej Marii Kądzielskiej. W książce "Model" rozprawia się z rodzajem męskim, z jego nastawieniem do budowania związków. Rozmówczyni Mateusza Matyszkowicza stawia pytania o wolność, o sens podążania za karierą, o to, co staje się dla nas najważniejsze.

Książka Marii Kądzielskiej porównywana jest do "Portretu Doriana Graya". Nie zabrakło w niej wątków filozoficznych i kulturalnych, motywu diabelskiego, ściętej głowy Berlioza czy monologu Wielkiego Inkwizytora.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Przodownicy lektury"
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Maria Kądzielska (dziennikarka kulturalna "Wprost", autorka książki "Model")
Data emisji: 21.06.2017
Godzina emisji: 10.11

mat. promocyjne/czaj

Czytaj także

Afgańskie wyznania. "Nasz brat jest dziewczynką"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Amerykańska dziennikarka Jenny Nordberg pojechała do Afganistanu, by opisać toczącą się tam wojnę. Wróciła z zupełnie inną historią. Dzisiaj o jej reportażach mówi cały świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe spojrzenie na święte miasto islamu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 14:50
Mekka to serce islamu, miejsce narodzin Mahometa. W jej stronę zwracają się wierni podczas modlitwy, do niej zmierzają co roku miliony pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nazywam się Kurdystan". Książka o tym, kim są Kurdowie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 17:00
- Napisałem tę książkę, by Polacy zrozumieli, czym się różnią Kurdowie od innych narodowości Bliskiego Wschodu. Oni w swojej walce bardzo przypominają nas, Polaków - mówi Witold Repetowicz, autor książki pt. Nazywam się Kurdystan".
rozwiń zwiń