Drugie życie serii "Millennium"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:30
– Grupa autorów, którzy wciąż wydają, choć już nie żyją, jest całkiem spora. Jest też dużo kontynuacji książek znanych pisarzy, napisanych przez innych. I do tych książek należy "Mężczyzna, który gonił swój cień" – mówi Mariusz Cieślik.
Audio
  • Drugie życie serii "Millenium" (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/andriano.cz

Seria "Millenium" Stiega Larssona to jeden z najpopularniejszych cykli kryminalnych w historii literatury. Po śmierci autora kontynuacje losów Lisbeth Salander i Mikaela Blomqvista opisywać zaczął David Lagencrantz. Jego najnowsza powieść "Mężczyzna, który gonił cień" to kolejne śledztwo prowadzone przez znaną czytelnikom dwójkę bohaterów.

Mariusz Cieślik analizuje najnowszą część serii "Millenium" i porównuje ją z wcześniejszymi. Czy warto po nią jednak siegnąć? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
 13.09.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

Komiks "Millenium". Realizm i chłód doskonały

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 18:00
- Jest to tylko pozornie komiks realistyczny - opowiadał Tomasz Kołodziejczak o serii komiksów opartych na słynnej trylogii "Millenium" Stiega Larssona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reaktywacja czy reanimacja? Kiedy pisarz powraca do swoich postaci?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 16:00
– Nawet Arthur Conan-Doyle miał dość Sherlocka Holmesa i go uśmiercił. A jednak do tej postaci wrócił i kontynuował tę historię – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń