Na czym polega magia wsi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:00
– Nie potrafię w jednym czy dwóch zdaniach powiedzieć, co takiego fascynującego jest we wsi. Może wynika to z tego, że tam żyje się prawdziwiej. W mieście łatwo udawać kogoś, kim się nie jest, a na wsi ciężko te maski utrzymać – mówi Jakub Małecki.
Audio
  • Na czym polega magia wsi? (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maria Evseyeva/Shutterstock
Okładka książki "Rdza" Jakuba Małeckiego Okładka książki "Rdza" Jakuba Małeckiego

Jakub Małecki przyznaje, że pisze swoje książki tak, by nie było oczywiste, o czym one są. – Jakbym miał z pistoletem przy skroni powiedzieć to jednym zdaniem, to jest to rozpisana na kilka pokoleń opowieść o trudnej przyjaźni – opowiada.

Jego najnowsza powieść "Rdza" to historia o rodzinie, więzach między jej członkami i o wsi. Więcej dowiedzieć się można z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Jakub Małecki (autor książki "Rdza")
Data emisji:
27.09.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/gs

Czytaj także

Drugie życie serii "Millennium"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:30
– Grupa autorów, którzy wciąż wydają, choć już nie żyją, jest całkiem spora. Jest też dużo kontynuacji książek znanych pisarzy, napisanych przez innych. I do tych książek należy "Mężczyzna, który gonił swój cień" – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gombrowicz – biografia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 11:11
W tym wydaniu MBK spotykamy się tuż po premierze w TZO, zatem rozmowa z twórczyniami słuchowiska/widowiska (live ze studia im. A. Osieckiej) jest rodzajem komentarza do naszej premiery. To jedyne w tym wydaniu spotkanie niedotyczące Gombrowicza.
rozwiń zwiń