"Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:00
Wraz z przyznaniem Kazuo Ishiguro literackiej Nagrody Nobla, zaczęło się robić głośno o utalentowanych pisarzach z Wysp Brytyjskich. Jedną z takich autorek jest Zadie Smith.
Audio
  • "Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety (Przodownicy lektury/Trójka)
Zadie Smith
Zadie SmithFoto: mat. prasowe

Zadie Smith zadebiutowała w 2002 roku książką "Białe zęby". Powieść została doskonale przyjęta i doczekała się ekranizacji. Jej najnowsza książka "Swing Time" ma szanse doczekać się podobnych wyróżnień. – Wszystkie książki Zadie Smith są przynajmniej dobre i wszystkie stają się wydarzeniami w skali światowej – mówi Mariusz Cieślik.

"Swing Time" to historia czterech silnych kobiet żyjących w Wielkiej Brytanii lat 80. Każda z nich ma własne problemy, pomysły na siebie i próbują, z różnym skutkiem, poradzić sobie z napotykanymi trudnościami. Książka ta to nie tylko historia kilku bohaterek, to także komentarz do sytuacji społecznej.


Okładka książki "Swing Time" Zadie Smith Okładka książki "Swing Time" Zadie Smith

Czy "Swing Time" to najlepsza książka Zadie Smith? Czy ma szanse odnieść sukces na miarę jej poprzednich wydawnictw? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
11.10.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

"Wymazane". Antyharlequin, pan Piękny i powojenny półświatek

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:00
Nowa powieść Michała Witkowskiego to bardzo nietypowa książka. Z jednej strony mamy do czynienia z opowieścią o życiu na prowincji, z drugiej – pojawiają się tam elementy kryminału czy też… romansu. Jednak to ostatnie nie jest takie oczywiste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niksy". Rzecz o duchach dawnej Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:00
Nathan Hill jest młodym pisarzem, którego debiutancka powieść "Niksy" zdobyła zarówno liczne nagrody, jak i rzesze fanów. O swojej książce rozmawiał z Katarzyną Borowiecką.
rozwiń zwiń