Nieromantyczne historie miłosne Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:08
– "Ballada o pewnej panience" to zbiór opowiadań, który potwierdza jego gwiazdorską pozycję zdobytą powieściami "Morfina" i "Król" – przekonuje Mariusz Cieślik.
Audio
  • Mariusz Cieślik opowiada o zbiorze opowiadań "Ballada o pewnej panience" (Przodownicy lektury/Trójka)
Szczepan Twardoch
Szczepan TwardochFoto: Zuza Krajewska

ballada-o-pewnej-panience.jpg

Jak zauważa prowadzący audycję "Przodownicy lektury", "kiedyś opowiadania stanowiły dla pisarza przepustkę do sławy". Było tak w przypadku Marka Hłaski czy Ernesta Hemingwaya. – Współczesny rynek książki zdominowany jest przez powieści i nie ma na nim zbyt wielu propozycji dla wielbicieli krótkich treści – zaznacza dziennikarz.

W związku z tym pojawienie się na księgarskich półkach opowiadań Twardocha z pewnością ucieszy amatorów tej formy literackiej, choć uważni czytelnicy zapewne znają większość zawartych w zbiorze historii. Były już one publikowane w poprzednich wydawnictwach autora i czasopismach.

Zbiór "Ballada o pewnej panience" zawiera 11 opowieści, które można określić jako niezbyt romantyczne historie miłosne. Co jeszcze je łączy?

Zachęcamy do wysłuchania audycji, w której Mariusz Cieślik mówi o wybranych opowiadaniach Szczepana Twardocha.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
 25.10.2017
Godzina emisji: 10.14

iwo/ml

Czytaj także

"Wieloryby i ćmy" - nowa książka Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 19:55
Te dzienniki powstały z potrzeby notowania. - To dla mnie odruch i rzecz tak naturalna, że jeśli nie zapiszę swojej myśli, to robię się nerwowy - mówi pisarz o swojej nowej książce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:00
Wraz z przyznaniem Kazuo Ishiguro literackiej Nagrody Nobla, zaczęło się robić głośno o utalentowanych pisarzach z Wysp Brytyjskich. Jedną z takich autorek jest Zadie Smith.
rozwiń zwiń