"Zimowy wiatr na twojej twarzy", czyli wojenne dramaty z historią miłosną w tle

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 13:30
Wojna domowa z lat 1936-39 to wciąż bardzo ważny temat dla Hiszpanów. W swojej najnowszej powieści postanowiła go poruszyć Carla Montero.
Audio
  • "Zimowy wiatr na twojej twarzy", czyli wojenne dramaty z historią miłosną w tle (Przodownicy lektury/Trójka)
Fragment okładki książki Zimowy wiatr na twojej twarzy Carli Montero
Fragment okładki książki "Zimowy wiatr na twojej twarzy" Carli MonteroFoto: mat. prasowe

– Wojna domowa zostawiła w Hiszpanii wiele otwartych ran. Minęło już ponad 80 lat, ale efekty tamtego konfliktu widać do dziś. Postaci w książce wzorowałam na moim dziadku i jego dwóch braciach i ich losach w trakcie wojny domowej i II wojny światowej – opowiada Carla Montero.

Jak podkreśla autorka, istotne dla niej było napisanie nie powieści historycznej, a historii miłosnej. – Wszystkie historie miłosne są inspirujące. Na mnie szczególnie duży wpływ miała ta o esesmanie i młodej żydówce, którzy zakochali się w sobie w obozie – dodaje autorka.

Okładka książki "Zimowy wiatr na twojej twarzy" Carli Montero Okładka książki "Zimowy wiatr na twojej twarzy" Carli Montero

Zachęcamy do wysłuchania audycji, w której Carla Montero mówi o swojej najnowszej książce i o tym, na co chciała przy jej pomocy zwrócić uwagę czytelników w Hiszpanii.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Carla Montero (autorka książki "Zimowy wiatr na twojej twarzy")
Data emisji:
8.11.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

"Córki Wawelu", czyli wielkie kobiety renesansowego Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:30
Anna Brzezińska napisała książkę, która powinna zainteresować każdego miłośnika historii, a zwłaszcza tych, których interesuje to, co działo się za kulisami wielkich i ważnych wydarzeń w przeszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwudziestolecie od kuchni", czyli co jadano w międzywojniu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 11:00
Aleksandra Zaprutko-Janicka w swojej nowej książce zabiera czytelników w czasy szokujących kontrastów. Arystokratyczne rauty zestawia z wielkim kryzysem zmuszającym wiejskie rodziny do żywienia się trawą i korą.
rozwiń zwiń