"Jak zawsze". Tragikomedia Zygmunta Miłoszewskiego o miłości i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 13:00
Czy gdyby dać komuś możliwość powrotu do pewnego punktu w swoim życiu, to przeżyłby je inaczej? A co gdyby taką samą możliwość dostał cały naród? Na oba te pytania postanowił odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Zygmunt Miłoszewski.
Audio
  • "Jak zawsze". Tragikomedia o miłości i Polsce (Przodownicy lektury/Trójka)
Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt MiłoszewskiFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

– Dwójka głównych bohaterów, współczesne małżeństwo 80-latków, budzi się w 1963 roku. Są młodzi, ale świat wygląda inaczej niż go zapamiętali – opowiada pisarz. Książka "Jak zawsze" odbiega od literatury, do której przyzwyczaił nas Zygmunt Miłoszewski. Autor kojarzony głównie z kryminałami, tym razem napisał, jak to sam określa, "tragikomedię o miłości i Polsce". – Za pomocą historii miłosnych można opowiedzieć coś mądrego i ciekawego, to bardzo szlachetny gatunek. A jeśli spleciemy historię miłosną z historią Polski, to, jak już wielokrotnie można się było przekonać, efekt jest bardzo dobry – podkreśla Zygmunt Miłoszewski.


Książka "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego Książka "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego

Czy Zygmunt Miłoszewski porzuci pisanie kryminałów na rzecz innej literatury? Jak objawia się lokalny patriotyzm autora w jego najnowszej powieści? Zapraszamy do słuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Zygmunt Miłoszewski (autor książki "Jak zawsze")
Data emisji:
15.11.2017
Godzina emisji: 10.14

ml/ab

Czytaj także

"Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:00
Wraz z przyznaniem Kazuo Ishiguro literackiej Nagrody Nobla, zaczęło się robić głośno o utalentowanych pisarzach z Wysp Brytyjskich. Jedną z takich autorek jest Zadie Smith.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córki Wawelu", czyli wielkie kobiety renesansowego Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:30
Anna Brzezińska napisała książkę, która powinna zainteresować każdego miłośnika historii, a zwłaszcza tych, których interesuje to, co działo się za kulisami wielkich i ważnych wydarzeń w przeszłości.
rozwiń zwiń