X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jak zawsze". Tragikomedia Zygmunta Miłoszewskiego o miłości i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 13:00
Czy gdyby dać komuś możliwość powrotu do pewnego punktu w swoim życiu, to przeżyłby je inaczej? A co gdyby taką samą możliwość dostał cały naród? Na oba te pytania postanowił odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Zygmunt Miłoszewski.
Audio
  • "Jak zawsze". Tragikomedia o miłości i Polsce (Przodownicy lektury/Trójka)
Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt MiłoszewskiFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

– Dwójka głównych bohaterów, współczesne małżeństwo 80-latków, budzi się w 1963 roku. Są młodzi, ale świat wygląda inaczej niż go zapamiętali – opowiada pisarz. Książka "Jak zawsze" odbiega od literatury, do której przyzwyczaił nas Zygmunt Miłoszewski. Autor kojarzony głównie z kryminałami, tym razem napisał, jak to sam określa, "tragikomedię o miłości i Polsce". – Za pomocą historii miłosnych można opowiedzieć coś mądrego i ciekawego, to bardzo szlachetny gatunek. A jeśli spleciemy historię miłosną z historią Polski, to, jak już wielokrotnie można się było przekonać, efekt jest bardzo dobry – podkreśla Zygmunt Miłoszewski.


Książka "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego Książka "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego

Czy Zygmunt Miłoszewski porzuci pisanie kryminałów na rzecz innej literatury? Jak objawia się lokalny patriotyzm autora w jego najnowszej powieści? Zapraszamy do słuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Zygmunt Miłoszewski (autor książki "Jak zawsze")
Data emisji:
15.11.2017
Godzina emisji: 10.14

ml/ab

Czytaj także

"Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:00
Wraz z przyznaniem Kazuo Ishiguro literackiej Nagrody Nobla, zaczęło się robić głośno o utalentowanych pisarzach z Wysp Brytyjskich. Jedną z takich autorek jest Zadie Smith.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córki Wawelu", czyli wielkie kobiety renesansowego Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:30
Anna Brzezińska napisała książkę, która powinna zainteresować każdego miłośnika historii, a zwłaszcza tych, których interesuje to, co działo się za kulisami wielkich i ważnych wydarzeń w przeszłości.
rozwiń zwiń