Triumfalny powrót legendarnego wydawnictwa, czyli słów kilka o PIW

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 15:00
Powstały w 1946 roku Państwowy Instytut Wydawniczy przez dziesięciolecia dostarczał czytelnikom w Polsce dzieła rodzimej i światowej literatury. Mimo zapaści sprzed kilku lat, wydawnictwo udało się postawić na nogi.
Audio
  • Triumfalny powrót legendarnego wydawnictwa, czyli słów kilka o PIWie (Przodownicy lektury/Trójka)
Siedziba PIW-u ul. Foksal 17 w Warszawie
Siedziba PIW-u ul. Foksal 17 w WarszawieFoto: By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

– PIW to legenda branży wydawniczej w Polsce. Dzięki niemu PRL nie była intelektualną i literacką prowincją – zwraca uwagę Mariusz Cieślik.

Jakie nowości pojawiły się w PIW w ostatnim czasie? Jak udało się uratować wydawnictwo? O tym w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
 29.11.2017
Godzina emisji: 10.13

ml/gs

Czytaj także

"Swing Time". Zadie Smith i silne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:00
Wraz z przyznaniem Kazuo Ishiguro literackiej Nagrody Nobla, zaczęło się robić głośno o utalentowanych pisarzach z Wysp Brytyjskich. Jedną z takich autorek jest Zadie Smith.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak zawsze". Tragikomedia Zygmunta Miłoszewskiego o miłości i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 13:00
Czy gdyby dać komuś możliwość powrotu do pewnego punktu w swoim życiu, to przeżyłby je inaczej? A co gdyby taką samą możliwość dostał cały naród? Na oba te pytania postanowił odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Zygmunt Miłoszewski.
rozwiń zwiń