X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych", czyli Marcin Świetlicki na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:00
– Marcin Świetlicki jest, z przyczyn biograficznych, dla mnie i dla mojego pokolenia bardzo ważnym poetą. On sam się przed tym broni, ale jest to chyba ostatni polski poeta pokoleniowy, zwłaszcza dla tych, którzy w dorosłość wkraczali po 1989 roku – mówi Mariusz Cieślik.
Audio
  • Nowy tom poezji Marcina Świetlickiego (Przodownicy lektury/Trójka)
Gdynia, 13.06.2009. Marcin Świetlicki z nagrodą w kategorii proza za kryminał Jedenaście, którą odebrał podczas gali Nagrody Litarackie Gdynia,
Gdynia, 13.06.2009. Marcin Świetlicki z nagrodą w kategorii proza za kryminał "Jedenaście", którą odebrał podczas gali Nagrody Litarackie Gdynia,Foto: Barbara Ostrowska/PAP

Okładka książki "Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych" Marcina Świetlickiego/mat. prasowe Okładka książki "Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych" Marcina Świetlickiego (mat. prasowe)

– Świetlicki stał się artystą z pogranicza kultury masowej i wysokiej. Pisał poezję, kryminały, muzykę, prowadził programy w telewizji. Dlatego, gdy dziś wydaje tę książkę, trudno nie widzieć w tym gestu ironicznego. Jednocześnie jest to dowód na to, że jak byśmy od polskości nie uciekali, ta w końcu i tak nas dopadnie – dodaje Mariusz Cieślik.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
21.02.2018
Godzina emisji: 10.21

ml/kw

Czytaj także

Za życia była sprzątaczką, a po latach jej książka stała się bestsellerem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:18
Książka Lucii Berlin została wydana dopiero kilkanaście lat po jej śmierci. Dlaczego po tak długim czasie pozycja trafiła na listę bestsellerów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mikrotyki", czyli o pominiętych przez popkulturę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:32
– Popkultura skupia się na tych kilku wieżowcach w centrum Warszawy, na nowobogackich osiedlach i na ludziach, którzy pracują w korporacjach, zarabiają duże pieniądze – ocenił Paweł Sołtys, autor tomu "Mikrotyki".
rozwiń zwiń