X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czterdzieści twardych". Wciąż aktualna opowieść polsko-żydowska

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 13:00
Napisana 10 lat temu książka "Czterdzieści twardych" doczekała się właśnie trzeciego wydania. Publikacja Barbary Stanisławczyk o Żydach ratowanych przez Polaków nie tylko nie straciła, ale wręcz zyskała dziś na aktualności.
Audio
  • Barbara Stanisławczyk o swojej książce "Czterdzieści twardych" (Przodownicy lektury/Trójka)
Auschwitz. Flagi polska i izraelska
Auschwitz. Flagi polska i izraelskaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Okładka książki "Czterdzieści twardych" Barbary Stanisławczyk Okładka książki "Czterdzieści twardych" Barbary Stanisławczyk

– Miałam nadzieję, że tematyka polsko-żydowska przybierze kształt bliższy prawdy, tego, co faktycznie działo się w czasie wojny, i że będzie więcej zrozumienia i empatii, a mniej polityki. Okazało się, że jest odwrotnie, a moja książka przy okazji nabiera aktualności, jakiej może nigdy nie miała - mówiła Barbara Stanisławczyk. Przyznała też, że większość opisanych przez nią historii nie ma szczęśliwego zakończenia. – W czasie wojny nadal istniały miłość, nienawiść, zawiść, próba zdobycia pieniędzy, zorganizowania najlepszego miejsca dla siebie, a także bohaterstwo, tylko że wszystko to było wyolbrzymione – wyjaśniła.

Autorka publikacji opowiedziała też o zaskakujących postawach, które ujawniały się w wojennych warunkach. Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
 15.05.2018
Godzina emisji: 10.12

mg/ml

Czytaj także

Dziennik z getta - lektura, która nie daje komfortu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 10:33
Są książki bezlitosne i nieprzyjemne, które zalicza się do lektur obowiązkowych. Jedną z nich jest z pewnością "Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta" Dawida Sierakowiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z odrobiną poezji życie ma lepszy smak"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 13:13
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia – ustanowionego przez UNESCO jesienią 1999 roku – jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ucieczka z martwego życia", czyli droga na sam szczyt

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 10:38
"Ucieczka z martwego życia" to najnowsza książka Benedicta Wellsa. O czym opowiada historia napisana przez 34-letniego pisarza?
rozwiń zwiń