"Wojciech Chmielarz stał się jednym z najciekawszych twórców kryminałów"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 11:00
– Lato to taki czas, kiedy ukazuje się sporo kryminałów. Jeżeli chodzi o ten gatunek, polskie propozycje mają się całkiem nieźle – stwierdził Mariusz Cieślik. 
Audio
  • "Żmijowisko" – najlepszy kryminał na lato? (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Roxana Bashyrova

Okładka książki Wojciecha Chmielarza "Żmijowisko" Okładka książki Wojciecha Chmielarza "Żmijowisko"

Dziennikarz tym razem zaprezentował najnowszą książkę Wojciecha Chmielarza. "Żmijowisko" to opowieść o tragedii i rodzinie, która musi stawić czoła próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo upływu lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

– Wojciech Chmielarz stał się ostatnio jednym z najciekawszych twórców kryminałów – zaznaczył Mariusz Cieślik. – "Żmijowisko" opowiada o ludziach, którzy zbliżają się do 40. roku życia. Wszyscy bohaterowie spotykają się gdzieś nad jeziorem, w leśnej głuszy. W czasie jednej z imprez ginie 11-letnia Ada, która przyjechała z rodzicami na wakacje. Nie mogę zdradzić, co wydarzyło się tej strasznej nocy, ale mogę powiedzieć, że zakończenie jest bardzo zaskakujące – dodał dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 13.06.2018
Godzina emisji: 10.12

kw/mk

Czytaj także

Olga Tokarczuk z Bookerem za "Biegunów". "Ta książka wciąż działa"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:32
Nagroda Man Booker International Prize trafiła w tym roku do Olgi Tokarczuk. Polka zdobyła prestiżowe wyróżnienie za książkę "Bieguni", która w angielskim przekładzie znana jest pod tytułem "Flights".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość Ossendowskiego – przedwojennej gwiazdy światowego formatu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:51
27 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin Ferdynanda Ossendowskiego. To jednak wciąż mało znana postać. Dlaczego zasłużył on na miano polskiego Karola Maya? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gliny z innej gliny", czyli koniec historii Zygi Maciejewskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:00
– Na wieść o tym, że ukazała się ostatnia, dziesiąta książka o komisarzu Zydze Maciejewskim, w Lublinie opuszczono chyba flagi do połowy masztów – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń