X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Krajewski: "Mock. Pojedynek" jest dopełnieniem pewnego rodzaju trylogii

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 10:45
Breslau, 1905. Życie Eberharda Mocka – syna ubogiego szewca z Wałbrzycha – toczy się w murach uniwersytetu i w brudnych, wilgotnych zaułkach wielkiego miasta.
Audio
  • Ostatnia część przygód młodego Mocka (Przodownicy lektury/Trójka)
Rynek we Wrocławiu
Rynek we WrocławiuFoto: Ints Vikmanis/Shutterstock

Okładka książki Marka Krajewskiego "Mock. Pojedynek"
Okładka książki Marka Krajewskiego "Mock. Pojedynek"

Trawiony niedostatkiem i wzgardzony przez innych studentów, ukojenia szuka w studiowaniu dźwięcznych łacińskich kadencji, a rozrywki – w kuflu taniego piwa i w ramionach sprzedajnych dziewcząt. Kiedy wydziałem filozoficznym wstrząsną kolejne samobójstwa wykładowców, a w jego życiu pojawi się tajemnicza rosyjska studentka, Mock przekona się, że zło może kryć się wszędzie – i pod podbitymi gronostajem togami profesorów, i w brudnych wychodkach plugawych dzielnic. Jeszcze nie wie, że wkracza na drogę, z której nie ma powrotu.

– Mój bohater młodszy już nie będzie. Z tego też względu, że musiałbym przenieść historię do Wałbrzycha i opuścić mój ukochany Wrocław. Książka "Mock. Pojedynek" jest dopełnieniem trylogii, którą można zatytułować "Młody Mock". Kolejny cykl zamierzam osadzić w dzikich, zwyrodniałych, dekadenckich latach 20. – tłumaczy autor książki Marek Krajewski. 

Dlaczego warto przeczytać "Mock. Pojedynek"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Marek Krajewski (pisarz)
Data emisji: 22.08.2018
Godzina emisji: 10.16

kw/mk

Czytaj także

"Kwiaty w pudełku", czyli piekło kobiet w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:30
Japonia to dla nas wciąż bardzo tajemniczy kraj. Mało mówi się o panującej tam sytuacji kobiet, która dla przeciętnego mieszkańca Europy może być trudna do zrozumienia. Opisała ją w swojej książce "Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet" Karolina Bednarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kinderszenen", czyli historia Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 10:50
To było wydanie specjalne audycji – Mariusz Cieślik zapowiedział wyjątkową lekturę o Powstaniu Warszawskim, którą Andrzej Mastalerz będzie czytał na antenie radiowej Trójki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są ideowe korzenie polskiej wspólnoty?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 11:11
"Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii" to zbiór esejów prof. Marka A. Cichockiego, które łączy pytanie o ideowe korzenie polskiej wspólnoty, jej sens i miejsce w Europie.
rozwiń zwiń