"Pomysł bardzo nieoczywisty i świeży". Kolejne przygody Jacka Reachera

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 10:30
– Generalnie nie ulegam urokowi literatury popularnej, ale to jest wyjątek, bo trwa to już kilka lat – mówi Mariusz Cieślik. 
Audio
  • Jack Reacher powraca (Przodownicy lektury/Trójka)
Okładka książki Czas przeszły
Okładka książki "Czas przeszły"Foto: mat. promocyjne/wydawnictwo Albatros

Okładka książki "Czas przeszły" Okładka książki "Czas przeszły"

Tym razem Jack Reacher staje twarzą w twarz z przeszłością. Ale przeciwników z pięściami i bronią, z jaką dotąd nie miał do czynienia, również nie zabraknie.

Reacher postanowił podążyć szlakiem zachodzącego słońca i przejechać z Maine do Kalifornii. Ale, jak zwykle, nie ujechał daleko. Przy drodze zobaczył drogowskaz do miejsca, w którym nigdy nie był: miasteczka, gdzie mieszkał jego ojciec. Czym jest jeden dodatkowy dzień podróży? Dla Reachera niczym szczególnym.

Kiedy Reacher przekracza granicę miasteczka Laconia, kilka kilometrów dalej kanadyjskiej parze psuje się samochód i muszą się zatrzymać w odciętym od świata motelu. Wprawdzie każda jego ściana zdaje się wołać do nich, żeby wynosili się stąd jak najszybciej, ale samochód nie działa, a właściciele obiecują pomoc…

– To już siódma powieść, której głównym bohaterem jest Jack Reacher – mówi Mariusz Cieślik. – Ta książka dowodzi imponującej pomysłowości Lee Childa jako autora fabuł. To pomysł bardzo nieoczywisty i świeży – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 23.01.2019
Godzina emisji: 10.13

kw/mk

Czytaj także

"Herbert z nawiązką oddał swoje życie w twórczości"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 21:00
Odchodzący 2018 był rokiem Herberta. To idealny czas, aby podsumować te obchody i zadać kilka pytań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki wypad na wystawę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:00
Bruno Schulz niejednokrotnie wyznaczał szerokie obszary twórczych poszukiwań i jest najbardziej kultowym polskim pisarzem. Do jego fanów należą Pedro Almodovar czy bracia Quay.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemna strona internetu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 11:00
Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy zainteresowany może sprzedać lub kupić broń, narkotyki czy podejrzane usługi za pomocą ukrytej sieci. Autor książki "Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1" w zgrabny sposób porusza ten temat.
rozwiń zwiń