X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyśpiewać poezję 

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:11
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Poezji (21.03), Mariusz Cieślik opowiedział w audycji, co radiowa Trójka przygotowała z tej okazji. 
Audio
  • Poezja Zbigniewa Herberta w nowej odsłonie (Przodownicy lektury/Trójka)
Limboski w trakcie koncertu Herbert 3.0
Limboski w trakcie koncertu "Herbert 3.0"Foto: Wojciech Kusiński/PR

– 21 marca przez cały dzień będziemy grać piosenki do tekstów poetów. Głównie polskich, ale też będzie kilka niespodzianek. Oczywiście pojawią się klasyki, takie jak np. Czesław Niemen śpiewający Adama Asnyka czy Marek Grechuta śpiewający Mickiewicza. Najważniejszym wydarzeniem będzie premiera utworów z naszej płyty "Herbert 3.0". To album przygotowany przez Trójkę, wspólnie z Narodowym Centrum Kultury, na której wybitni artyści zaśpiewali piosenki z tekstami Zbigniewa Herberta – opowiadał w audycji Mariusz Cieślik. 

Jacy artyści pojawili się na płycie "Herbert 3.0"? Jak Justyna Święs zinterpretowała Zbigniewa Herberta? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której Mariusz Cieślik zaprezentował "Pana Cogito", czytanego przez samego autora. 

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 20.03.2019
Godzina emisji: 10.36

kw

Czytaj także

Opowiadania balansujące pomiędzy dramatem a groteską

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 10:40
Czerwiec 1967 – marzec 1968. Partia Gomułki i Moczara rozpętuje haniebną kampanię antysemicką. Józef Hen reaguje, jak na pisarza przystało: publikuje w paryskiej "Kul­turze" pod pseudonimem "Korab" opowiadania z cyklu "Oko Dajana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ałbena Grabowska: to opowieść o zwykłych ludziach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:54
Czytając powieści Ałbeny Grabowskiej przenosimy się w czasie – spoglądamy na życie pokolenia naszych babć i dziadków, a w kolejnym tomie – nas samych i naszych rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń